Славчо Попоски прогнозира: Еве до кога ќе биде „кочан“, а од кога нагло до 31 степен!

Славчо Попоски / Фото: Еспресо.мк

Метео прогнозерот Славчо Попоски вели дека ваквиот студен бран нема да се задржи долго. Следуваат нагли промени на температурите. Затоа, внимавајте на здравјето!

Имено, според Попоски, невообичаеното студено време ќе се задржи уште денес, додека од утре, па за време на викендот ќе имаме брз и голем пораст на температурите на воздухот…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Видео на денот