Шкупи ремизираше со украинскиот Мариупол

Шкупи ремизираше со резултат 2:2 против украинскиот клуб на Мариупол на летните подготовки кои што се одржуваат во турскиот Болу. Поведоа Украинците уште во третата минута со погодокот на Јаворски, а израмни Јусуфи во 18 минута.

Одново Мариупол беше во минимална предност преку Чех (39`), но чаирчани не дозволија пораз благодарение на голот на Илиевски (59`).

Стартниот состав на Шкупи за денешниот дуел против Мариупол: Мифтари, Георгиевски, Илиевски, Адили, Исмаили, Бајрами, Диак, Исени, Сержо, Гвидиаби, Јусуфи.

Според најавите наредната контролка во Турција тимот од Чаир ќе го има за два дена против романската екипа на ЧСМ Политехника. Претходно триумфираа над босанскиот состав на Челик Зеница (1:0).

Ова ќе биде и последен тест за фудбалерите на Каран пред двомечот против ерменскиот Пјуник во првото квалификациско коло на Лига Европа.

Прочитајте и...  Андонова потпиша нов договор со Леванте

Потсетување дека првиот дуел ќе се игра во Ерменија на 11 јули (15.30 часот), а реваншот е седум дена подоцна на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје од 20.30 часот.

Прочитај повеќе

Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

Слободен печат

Реал тргна по потписот со Камавинга

Слободен печат

На секој чекор луксуз, погледнете го домот Флојд Мејведер (ВИДЕО)

Слободен печат

Српски одбојкарски репрезентативец позитивен на корона

Слободен печат

Ливерпул извиси за Вернер и социјалните мрежи збудалеа со шегите на нивна сметка

Слободен печат

Расистичките коментари на сопругата му донесоа отказ на Катаи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вујовиќ од Загреб си замина поради – круши и цреши

Слободен печат

Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Слободен печат

Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Слободен печат

Попович, Џентри, Карлајл, Дантони… нема да смеат да ги водат екипите во продолжение од сезоната

Слободен печат

Можев да бидам како Меси и Роналдо, ама не сакав

Слободен печат

Конте има супер играчи, но и најлоши резерви во Серија А

Слободен печат