Tag : реми

Спорт Фудбал

Храбриот Вардар ремизираше против Црвена звезда (ВИДЕО)

Слободен Печат
Вардар и Црвена звезда во Анталија (Турција) во пријателски натпревар одиграа нерешено без голови 0:0. „Црвено-црните“ не потклекнаа, а особено се истакна во делот на...
Спорт Фудбал

Серија А: Милан не може и против Лече! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во денешниот последен натпревар во Серија А, Милан и Лече одиграа нерешено 2:2. Поведе Милан преку Хакан Чалханоглу во 20. минурта и тој резултат го...
Спорт Фудбал

У21: Македонија ремизираше против Казахстан (ВИДЕО)

Слободен печат
Во својот трет натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство 2021 година, македонската млада репрезентација за играчи до 21 година ремизираше 1:1 против Казахстан....
Ракомет Спорт

Едни од фаворитите во ЕХФ купот, а едвај спасија бод со Пролет! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кон крајот на месец август ЕХФ ги објави десетте фаворити во ЕХФ купот за новата сезона, екипи кои ќе имаат главна улога во второто по...
Спорт Фудбал

1МФЛ: Борец му откина бод на Работнички

Слободен печат
Денеска во првиот натпревар од седмото коло во Првата македонска фудбалска лига на стадионот во Велес ремизираа екипите на Борец и Работнички со конечен резултат...
Спорт Фудбал

Работнички ремизираше со Алтин Асир

Слободен печат
Погодокот за Работнички на овој меч го постигна Себастијан Херера од слободен удар во 45 минута од контролниот меч. Тренерот Александар Влахо го почна дуелот...
Спорт Фудбал

Шкупи ремизираше со украинскиот Мариупол

Коминовски Фидан
Шкупи ремизираше со резултат 2:2 против украинскиот клуб на Мариупол на летните подготовки кои што се одржуваат во турскиот Болу. Поведоа Украинците уште во третата...