Tag : пријателски

Спорт Фудбал

Прекрасен гол на македонскиот репрезентативец Адеми за Динамо Загреб! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во пријателски натпревар екипата на Динамо Загреб со убедлив резултат 4:1 успеа да го совлада Интер Запрешиќ. Во водство прв дојде составот на Интер...
Спорт Фудбал

Денот кога Роналдо немаше решение за Македонија (ВИДЕО)

Слободен печат
На денешен ден (26 мај 2012 година) во пријателски натпревар македонската А репрезентација одигра нерешено 0:0 против Португалија. Овој меч беше одигран во Леирија, Португалците...
Спорт Фудбал

Неговите соиграчи тренираат во изолација, а Ибра веќе дава голови (ВИДЕО)

Слободен печат
Поради пандемијата на коронавирус се прекинати скоро сите фудбалски шампионати, а легендарниот Златан Ибрахимовиќ се наоѓа во Шведска и успеа да одигра натпревар. Додека неговите...
Спорт Фудбал

Полугола девојка влезе на терен и го изведе почетниот удар! (ВИДЕО)

Слободен печат
Малку кој памети по играта и резултатот на пријателскиот натпревар помеѓу Унгарија и Колумбија на почетокот од јуни во 1990 година со оглед на тоа...
Спорт Фудбал

Денот кога Македонија славеше над Белорусија со мајсториите на Пандев и Спировски! (ВИДЕО)

Слободен печат
На денешен ден 28 март 2017 година најдобрата македонска фудбалска репрезентација триумфираше во пријателски натпревар против селекцијата на Белорусија со 3:0. Стефан Спировски, играчот на...
Спорт Фудбал

ФИФА: Клубовите не мораат да ги пуштат играчите во репрезентациите!

Слободен печат
Светската фудбалска федерација (ФИФА) одлучи да го коригира своето правило и им овозможи на клубовите да одбијат да им дозволат на фудбалерите да играат во...
Спорт Фудбал

У17: Македонските фудбалски надежи славеа против БиХ

Слободен печат
Македонската репрезентација до 17 години славеше во првата контрола со Босна и Херцеговина која се одигра денеска во Љубушко. Резултатот беше отворен во 38 минута...
Спорт Фудбал

Мујеци го освежи нападот на Академија Пандев (ФОТО)

Слободен печат
Ндуе Мујеци е официјално претставен Академија Пандев, 26-годишниот напаѓач стави потпис на договорот и е второто засилување за тимот во овој трансфер период. Претходно во...
Спорт Фудбал

У18: Македонските фудбалски надежи загубија од Србија

Слободен печат
Македонската репрезентација до 18 години ремизираше без голови против Србија на првиот контролен натпревар кој двете селекции го одиграа на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во...
Спорт Фудбал

НЕ, НЕ Е ШЕГА: Бразилците „вкусија“ триумф после 135 дена! (ВИДЕО)

Слободен печат
Репрезентацијата на Бразил ја совлада селекцијата на Јужна Кореја со конечен резултат 3:0 во пријателски натпревар во Абу Даби. Интересен е податокот што „кариоките“ конечно...