Tag : пјуник

Спорт Фудбал

Шкупи го комплетираше катастрофалниот ден на македонските екипи!

Слободен печат
Шкупи имаше убав резултат од првиот дуел во Ерменија (3:3), па денеска можеше и со евентуални 0:0, 1:1 или 2:2 да се пласира во следната...
Спорт Фудбал

Станков: Резултатот не е добар, одиме на победа против Шкупи!

Слободен печат
Шкупи извлече поволен резултат од првиот дуел во Ерменија, иако тимот од Чаир можеше да си замине и со триумф од гостувањето, во текот на...
Спорт Фудбал

Шкупи испушти победа против Пјуник (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Шкупи пропушти можност со победа да го започне настапите во квалификациите за Лигата на Европа.  Чаирчани на гостувањето кај Пјуник во Ереван одиграа...
Спорт Фудбал

Каран: Верувам во позитивен резултат во Ереван

Слободен печат
Екипата на Шкупи утре (15.30 ч.) во Ереван, Ерменија  ги стартува настапите во квалификациите за Лигата на Европа. Противник на Шкупи во првото коло од...
Спорт Фудбал

Шкупи ангажираше бразилски голман (ФОТО)

Тимот на Шкупи се подготвува за првиот натпревар в четврток (15.30 ч.) против Пјуник во првото квалификациско коло на Лига Европа и ќе се обиде...
Спорт Фудбал

Шкупи не го положи романскиот тест

Тимот од Чаир се подготвува за квалификацискиот двомеч против Пјуник во Лига Европа, на 11 јули е првата пресметка во Ерменија. Претходно чаирчани предводени од...
Спорт Фудбал

Шкупи ремизираше со украинскиот Мариупол

Коминовски Фидан
Шкупи ремизираше со резултат 2:2 против украинскиот клуб на Мариупол на летните подготовки кои што се одржуваат во турскиот Болу. Поведоа Украинците уште во третата...
Спорт Фудбал

Пјуник со Македонец ќе се брани против Шкупи

Станува збор за Артем Симонјан, Артак Једигарјан и македонскиот интернационалец Антонио Станков кој игра во делот на одбрана. Последен клуб на Станков (28) беше холандскиот...
Спорт Фудбал

Каран: Ќе видиме што ќе се случи, Пјуник е силен!

Слободен печат
Каран и неговиот Шкупи денеска го дознаа ривалот во првото квалификациско коло на Лига Европа, тоа е Пјуник од Ерменија кој веќе има меѓународни мечеви...