Шерон Стоун: Не ми пречи кога некој маж ќе ме удри по задникот

Славната 62-годишна актерка Шерон Стоун се обидела да пронајде партнер на Интернет, а бидејќи, како што вели, имала толку многу лоши искуства одлучила да напише книга за тоа искуство.

„Искрено, целата работа беше толку страшна што сега сакам да напишам збирка со кратки приказни за моите искуства од запознавањето на мажи на Интернет. Страниците за запознавање едноставно не се добри. Вистинската хемија, онаа напнатост, се случува само во реалниот живот – не на некој сајт“, рече актерката.

Стоун смета дека луѓето стануваат сè помалку способни да бидат во нормален контакт со други луѓе токму поради страниците за запознавање.

„Луѓето веќе не знаат како да се однесуваат за време на вечера, како да учествуваат нормално во врска или да комуницираат. Не сакам врска што се сведува на текст со некој со кој што се гледам. Тоа е ужасно за мене“, рече Шерон.

Прочитајте и...  Ги освои сите главни награди, но успеа да го освои и светот без голотија - Били Ајлиш објавува документарец за својот живот (ВИДЕО)

За актерката е тажно што луѓето повеќе не флертуваат едни со други, за што ја обвинува технологијата.

Фото: Инстаграм

„Технологијата нè лиши од флертот. Луѓето повеќе не флертуваат дури и кога се заедно. И мислам дека нема никаква врска со стареењето“, изјави актерката.

Иако е поддржувач на движењето „MeToo“, на Шерон не ѝ пречи кога мажите ќе ја допрат по задникот или ќе и се обратат со „срце“, затоа што смета дека постојат поважни работи за кои треба да се бориме.

Фото: Инстаграм

„Не ми е гајле дали некој ќе ме удри по задникот. Сите тие се само мали победи. Можеби тоа е затоа што имам 62 години, па поминав низ сешто, што ми дава јасна слика за тоа што го заслужува моето внимание, а кои се работите кои ќе исчезнат сами по себе со текот на времето“, заклучи Шерон.

Прочитајте и...  Крај на големата љубов: Шехерезада и Сулејман се пред развод, нема веќе страст! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Филмскиот фестивал во Кан ќе се одржи во мини, симболично издание!

Слободен Печат

Кајли Џенер ужива во есента: Најмладата милијардерка го дочека новото годишно време во бикини кое едвај ѝ ги задржа градите! (ФОТО)

Слободен Печат

Морничавиот проект на Нетфликс: Што би направиле за само малку слава? (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?

Слободен печат

Овој чај експресно помага во отстранување на болката во грлото и кашлањето!

Слободен Печат

На аукција вреќичката за инфузија која ја користел Мајкл Џексон

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Погледнете кое хоби најмногу ќе ве опушти: Одлично е за справување со стресот!

Слободен Печат

Прво инфаркт, па корона: Дејан Милиќевиќ сега си го „стесни“ желудникот и ослабе 35 килограми! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Одличен рецепт – Печени пиперки со лукче за вашата зимница

Слободен печат

„Глупавата грешка“ која популарниот Хју Грант го смести во затвор во 1995 година

Слободен печат

Животните искушенија на Том Харди: Го допрев дното, со години бев зависник

Слободен Печат

Кејт и Вилијам се запознаа со својот омилен водител кој на малиот принц Џорџ му донесе необичен подарок (ФОТО)

Слободен печат