Tag : удри

Магазин Магазин слајдер Сцена

Шерон Стоун: Не ми пречи кога некој маж ќе ме удри по задникот

Слободен печат
Славната 62-годишна актерка Шерон Стоун се обидела да пронајде партнер на Интернет, а бидејќи, како што вели, имала толку многу лоши искуства одлучила да напише...
Хроника

Двајца повредени откако воз удри во автомобил кај Тетово

Пред влезотот на железничка станица во Тетово, поточно од стојалиштето Ратае кон железничка станица на патен премин, патнички воз кој сообраќал на релација Скопје-Кичево удрил...
Хроника

Воз удри во автомобил

Железничка незгода помеѓу товарен воз кој сообраќал на релација Табановце-Гевгелија и патничко возило „ауди“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Ф.Ј.(47) од село Оризаре, се...
Хроника

Тројца повредени откако „југо“ удри во бетонска ограда

Ноќеска во полиција е пријавено дека во Скопје, на улицата „5“ во населбата Ѓорче Петров, возило „југо“ управувано од К.Г.(19) од Скопје, удрило во бетонска...
Хроника

Трактор удри во 9-годишно дете во Тетовско

На локалниот пат во село Беловиште, Тетовско, трактор „ИМТ 539“, со гостиварски регистарски ознаки, со прикачена преса за балирање, управуван од К.Ф. (30) од истото...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Шерон Стоун: „Ме удри гром, одлетав преку целата кујна и удрив во фрижидерот“

Слободен печат
Холивудската актерка Шерон Стоун (62) неодамна шокираше со признанието дека во далечното минато ја удрил гром. Филмската ѕвезда се присети на немилиот настан и целиот...
Хроника

Локомотива удри во „голф“ кај Сарај, еден повреден

Скопјанец со телесни повреди е пренесен во болницата „8 Септември“, откако во неговото возило удрила локомотива на железничкиот премин кај Сарај. Според полицијата вчера во...
Еспресо Шоу биз

Братот на Вики Миљковиќ ја УДРИ ЛЕПА БРЕНА ПО ГЛАВА! Пејачката шокирана, погледнете и ја реакцијата! (ВИДЕО)

Слободен печат
Пејачката Вики Миљковиќ во луксузниот стан во елитната нова населба Белград на вода, каде неодамна се пресели со семејството, за прв пат во новиот дом...
Хроника

Удри во мотоциклист и избегал

Вчера утро на улицата „Коце Металец“ во Скопје, патничко возило удрило во мопед „јијинг“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Ц.С. (37) од Скопје. По...
Хроника

„Форд“ удри во дрво

Вчера утро на крстосница од улиците „Македонска Фаланга“ и пат за стадион „Тумбе-кафе“ во Битола, Љ.С.(62) од битолското село Буково, управувајќи „форд фиеста“ со битолски...