-2 C
Скопје

Tag : искуства

Магазин Магазин слајдер Сцена

Шерон Стоун: Не ми пречи кога некој маж ќе ме удри по задникот

Слободен печат
Славната 62-годишна актерка Шерон Стоун се обидела да пронајде партнер на Интернет, а бидејќи, како што вели, имала толку многу лоши искуства одлучила да напише...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ИСКУСТВА ОД ОТВОРАЊЕТО НА УЧИЛИШТАТА ВО ДРУГИТЕ ЗЕМЈИ: Дел од нив ставија клуч по само неколку дена

Михаило Донев
Министерството за образование и наука (МОН) и Комисијата за заразни болести се уште бараат заеднички јазик за можните сценарија од септември, во игра се повеќе...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер Технологија

За љубителите на виното: Апликација за светски искуства и сортни вкусови

Слободен печат
Пандемијата од Коронавирусот влијаеше на намалената посета на рестораните и баровите. Со оглед на тоа што голем дел на генерации уживаат преку Интернет услугите, оваа...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Во земјите каде се почитуваат препораките, не се воведува полициски час

Македонија го живее првиот ден од полицискиот час откако вчера техничкиот претседател на Владата, Оливер Спасовски најави воведување ограничено движење во вечерните и ноќните часови....
Вести Ви Препорачуваме Свет

Искуства со коронавирусот од Италија: „Читам дека сум излечена, а всушност никогаш не бев болна“

Слободен печат
„Можеби сме глупави, но некој ги „поттикнува“ нашите глупости“, вели госпоѓа која се излечила од коронавирусот во Италија. По смртта на првиот Италијанец кој почина...
Вести Свет

Поранешни членови на култови откриваат морбидни искуства: Не смеевме да јадеме ниту да пиеме

Слободен печат
Во светот постојат бројни тајни култови чии членови живеат прилично морбидно и во поинаква реалност. Сепак, многумина успеваат да побегнат или да се откажат од...