24 C
Скопје

Сара Џесика Паркер заврши на суд – Нејзината работничка ја обвини дека е лоша газдарица!

Хедер Холт од актерката бара да и се исплати платата, како и камата и парична казна…

Поранешната работничка вработена во продавницата за чевли на Сара Џесика Паркер, Хедер Холт тврди во тужбата која ја поднесе до Врховниот суд во Њујорк дека актерката и нејзиниот деловен партнер Џорџ Малкемус не и ги исплатиле прекувремените часови на работа во периодот од 31. декември 2018 година па се до први март 2020 година.

„На тужителката не и се соодветно компензирани прекувремените часови работа за сите оние часови кои ги одработила над нормалните четириесет часа во работната недела“, стои во тужбата каде не е споменато за колкави пари станува збор.

instagram

Хедер Холт од Сара бара да и се надомести платата, како и камата и парична казна.

„Сите во Њујорк заслужуваат да бидат платени за времето кое го одработиле. Кршењето на законот за плата е сериозно и секој работодавец кој ќе го прекрши треба да биде одговорен за тоа, дури и познатите како неа“, изјави адвокатот на Хедер.

Инаку, Сара во Њујорк има две продавници, како и по една во Лас Вегас, Мериленд, Дубаи, Абу Даби и Канада.

Поврзани вести

Еве како Мика Алексиќ воведувал 13-годишни девојчиња во неговиот предаторски свет: Сведокот Т. С. со потресни детали раскажа сè што слушнала и видела

Слободен Печат

По итната хоспитализација се огласи Роберт Де Ниро: Се срушив од болка!

Слободен печат

Скопјанката Марина преживеа пекол: Тепањето и модринките ни стана секојдневие, едвај со синот побегнавме од насилникот

Мими Стојановска

Ова е најлошата работа која можете да ја чувате во паричникот!

Слободен Печат

ФОТО: Водителката Ирена Спировска на „Прв до врв“ уште еднаш покажа дека годините се само бројка

И. Т.

Избегнете труење: Кое месо колку време може да го чувате во фрижидерот и замрзнувачот?

Слободен печат

Остави Коментар