24.8 C
Скопје

Tag : обвини

Вести Регион

Јанша ја обвини Дуња Мијатовиќ дека шири лажни вести

Слободен печат
Премиерот на Словенија Јанез Јанша го обвини комесарот на Советот на Европа Дуња Мијатовиќ за ширење лажни вести, бидејќи во нејзиниот извештај ја критикуваше состојбата...
Вести Свет

Турција го обвини Израел за тероризам

МИА Агенција
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган телефонски разговараше со палестинскиот лидер Махмуд Абас и со еден од лидерите на Хамас, Исмаил Ханија, во врска со израелските...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ја обвини Меган Маркл дека лаже, остана без работа, а сега добива смртни закани: Се заколнаа дека ќе ме убијат пред моите три сина!

Слободен печат
Како услов за враќање на работното место на водителот на познатата утринска емисија, му било кажано дека тој мора да и се извини на сопругата...
Хроника

Кухар сведочеше против Боки-13, го обвини за измама на 250.000 евра 

МИА Агенција
Дипломираниот инженер Јованка Стојановска – Кухар, на прво обвинетиот Бојан Јовановски, во случајот „Меѓународен сојуз” дала околу 250 илјади евра со цел на инвестиција. Сведокот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Нова војна во кралскиот дворец: Меган ги обвини Кејт, Камила и Чарлс, се подготвува истрага за злоставување на персоналот!

Слободен печат
Во британскиот кралски двор буквално завладеа вистинска војна меѓу актуелните и поранешни членови на познатото семејство, но и лицата кои и служеле на Меган Маркл...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Јелена Карлеуша ја обвини Кардашијан дека и го украла дизајнот: „Барем потпиши ме или прашај ме за соработка!“

Слободен печат
Српската пејачка Јелена Карлеуша на Инстаграм ја повика Ким Кардашијан и ја обвини дека го ископирала нејзиниот стајлинг. Имено, таа тврди дека нејзиниот дизајнер го...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ФОТО: Господин Бин ги обвини „Пријатели“ дека се плагијатори

Слободен печат
Роуан Аткинсон, славниот англиски комичар и актер кој се прослави преку улогата на Господин Бин, ја обвини екипата на култната серија „Пријатели“ дека му го...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Телохранителот ја обвини Крис Џенер за сексуално вознемирување

Слободен печат
Поранешниот телохранител на Крис Џенер, Марк Маквилијамс, ја обвини за сексуално вознемирување, додека од друга страна таа тврди дека сето тоа е лага. Во тужбата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Холивудското програмирање е вистинско“: Роуз Мекгоуан го обвини оскаровецот дека ја намамил да имаат секс иако имала 15 години

Слободен печат
Актерката Роуз Мекгоуан го обвини режисерот и оскаровец Александер Пејн дека ја намамил на сексуален однос кога имала само 15 години, истакнувајќи дека со години...
Вести Економија

Трипуновски: Третиот пакет мерки во земјоделството се чиста измама

Слободен печат
По најавите дека во 2020 година ќе ги намали трошоците за гориво на земјоделците, Зоран Заев и Владата со владина уредба шверцерски скратија 100 милиони...