• обвини

Јанша ја обвини Дуња Мијатовиќ дека шири лажни вести

Премиерот на Словенија Јанез Јанша го обвини комесарот на Советот на Европа Дуња Мијатовиќ за ширење лажни вести, бидејќи во нејзиниот извештај ја критикуваше состојбата со медиумските слободи во Словенија. „За жал, Дуња Мијатовиќ е дел од мрежата на лажни вести. Таа е добро платена со нашите пари”, напиша денес Јанша на Твитер. Во извештајот …

Јанша ја обвини Дуња Мијатовиќ дека шири лажни вести Read More »