6 C
Скопје

Tag : заврши

Магазин Магазин слајдер Сцена

Заврши сагата за ембрионите: Софија Вергара повеќе не мора да се грижи за тужбата од поранешниот свршеник

Слободен печат
Судот во Лос Анџелес ја одби последната жалба од Ник Лоеб, во парницата против неговата поранешна свршеница Софија Вергара, а со која бараше дозвола да...
Хроника

„Меган“ удри во банкина, возачот заврши во болница

Битолската полиција вчера во 14.07 часот била алармирана дека на регионалниот пат за прилепското село Витолиште, автомобил „рено меган” управуван од Џ.М.(57) од Прилеп, удрил...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Трагичниот крај на една од најубавите југословенски глумици: Животот го заврши во соба во која од мебел имало само еден валкан душек (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Соња со глума започнала да се занимава уште на 16 години, а во текот на завидната кариера снимила неколку филмови кои ја обележаа југословенската кинематографија....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ја изневери безброј пати и поради зависност заврши на рехабилитација: Но сепак, Сара Џесика Паркер неизмерно го сака својот сопруг (ФОТО)

Слободен печат
Славната актерка Сара Џесика Паркер беше забележана со сопругот Метју Бродерик во Хемптонс, каде тие уживаа на плажа. Познатата ѕвезда на серијата „Сексот и градот”...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Актерката и мис на светот заврши во болница поради ковид-19

Слободен печат
Боливудската ѕвезда и поранешна мис на светот Аишварија Раи Бахчан, која беше позитивна на тестот за ковид-19, е пренесена во приватна болница во Мумбаи заедно со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сара Џесика Паркер заврши на суд – Нејзината работничка ја обвини дека е лоша газдарица!

Слободен печат
Хедер Холт од актерката бара да и се исплати платата, како и камата и парична казна… Поранешната работничка вработена во продавницата за чевли на Сара...
Вести Скопје

Заврши првата фаза од реконструкцијата на „Пластичарска”

Горан Наумовски
Со нанесување на завршниот асфалтен слој, викендов, екипите на Град Скопје ја финализираа првата фаза од проширувањето и реконструкцијата на булеварот „Никола Карев”, односно познатата...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Актерот УМИРАШЕ ПРЕД КАМЕРИТЕ: Падна среде реалното шоу, а тогаш ЗАПОЧНА АГОНИЈАТА која заврши трагично (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Тајванската ѕвезда Годфри Гао (35) падна во текот на гостувањето на реалното шоу „Chase me“, во кое натпреварувачите мораат да имаат исклучителна физичка подготвеност со...
Еспресо Шоу биз

Актерката префрлена во болница по сообраќајната несреќа: Автомобилот заврши на покрив (ВИДЕО)

Слободен печат
Американската актерка Хелен Хант (56) итно била префрлена во болнца по сообраќајната несреќа во Лос Анџелес, во која нејзиниот автомобил се превртил од силата на...
Вести Забава Магазин Свет

Доколку на Филипини се обидете да прошверцувате Ферари, тоа најверојатно ќе заврши вака (ВИДЕО)

Слободен печат
Властите на Филипини се навистина немилосрдни кон измамниците, особено кон оние кои ја мамат државата при нелегален увоз на автомобили. На таквите по правило им...