РФМ во проблеми: 16 позитивни случаи на коронавирус во РК Работнички!

Веќе е објавено дека позитивни на Ковид-19 има во ракометните клубови Голден Арт КЛ7, Радовиш, Струга и Охрид.

Поради тоа суперлигашката група „А“ е во мирување од 15 дена по одлуката на Ракометната федерација на Македонија.

А денеска позитивни случаи има и во екипите кои настапуваат во групата „Б“ што значи дополнителни проблеми за РФМ.

Вкупно 16 заразени членови на ковид-19 има во редовите на ракометниот клуб Работнички.

Сите веќе се наоѓаат во изолација и без посериозни симптоми. Сега останува да се види дали ќе реагираат и другите клубови за евентуално ново тестирање после контакт со играчите на РК Работнички во текот на досегашните натпревари.

Прочитајте и...  Повеќе од пет часа се расправа за Законот за заштита од заразни болести

Поврзани вести

Барселона славеше во Торино, на Мората му поништија три гола (ВИДЕО)

Слободен печат

Тупурковски го доби наследникот: Даниел Димевски нов претседател на МОК

Слободен печат

Борко: Македонија не заслужува ваков избор за претседател на МОК

Слободен печат

Војнеска – Зикова и привзаниците го напуштија Собранието на МОК

Слободен печат

Први победи за ПСЖ и Челси во ЛШ (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ со победата над Чориќ дојде до израмнување на рекордот на Сампрас

Слободен печат

Остави Коментар