6 C
Скопје

Tag : позитивни случаи

Вести Регион Слајдер

По повеќе од два месеци повторно над 2.000 нови случаи на ковид-19 во Грција

Илинка Иљоска
Во изминатите 24-часа во Грција е регистриран зголемен број нови случаи на ковид-19, односно 2.147 новозаразни, а последен пат во земјата, над 2.000 случаи беа...
Вести Македонија Слајдер

Нови 199 позитивни случаи на ковид-19, починаа 8 лица

Слободен печат
Во последните 24 часа се направени 1846 тестирања, а регистрирани се 199 нови случаи на ковид-19 во: Скопје – 80, Охрид – 19 , Кавадарци...
Кошарка Спорт

Позитивни случаи на ковид-19 ќе го откажат учеството на кошаркарките во Рига!?

Слободен печат
Најдобрата македонска женска репрезентација најверојатно нема да игра на претстојниот квалификациски турнир за пласман на Евробаскетот 2021 година кој од 1 до 6 февруари ќе...
Ракомет Спорт

САД има 18 позитивни случаи на ковид-19, но сака да игра на СП!?

Слободен печат
На еден ден пред почетокот на Светското првенство во Египет, голем број позитивни случаи на ковид-19 има во репрезентацијата на САД која е една од...
Спорт Фудбал

Паника во Торино, Јуве нема да го игра дербито со Милан!?

Слободен печат
Експедицијата на Јувентус мораше да го одложи гостувањето во Милано на неодредено време, каде ги чека големо дерби во Серија А в среда на 6...
Ракомет Спорт

Позитивни на коронавирус во РК Металург, одложени мечевите со рускиот Чеховски!

Слободен печат
Тимот од Автокоманда повторно ќе биде во карантин од две недели поради позитивни случаи на ковид-19. Ракометниот клуб на Металург нема да ги одигра дуелите...
Спорт Фудбал

Прв одложен меч во Премиер лигата поради коронавирусот!

Слободен печат
Денеска екипата на Њукасл објави дека натпреварот од Премиер лигата против Астон Вила закажан за 4 декември е одложен. Причината поради одложувањето на овој меч...
Кошарка Спорт

Нови позитивни случаи на ковид-19 го одложија и дуелот со Естонија!

Слободен печат
Машката сениорска репрезентација на Македонија се враќа дома, за Скопје, без да одигра ниту еден од двата најавени квалификациски натпревари за ЕП во „балонот“ во...
Кошарка Спорт

Два позитивни случаи на ковид-19 во кошаркарскиот клуб Куманово

Слободен печат
Поради забележани два позитивни случаи на коронавирус во редовите на Куманово 2009, дуелот со ТФТ ќе се игра во друг термин. Натпреварот помеѓу екипите на...
Ракомет Спорт

Нови случаи на коронавирус во ракометниот клуб Пролет

Слободен печат
Ракометниот клуб Пролет ја известува спортската јавност за нови случаи на ковид-19 во своите редови. Резултатите од новото тестирање меѓу сите членови на РК Пролет...