Проверено и елегантно: Кејт Мидлтон го нагласи трендот од 80-те и заблеска како што само таа знае (ФОТО+ВИДЕО)

Фото: Инстаграм

Совршен аутфит на Војвотката од Кембриџ…

Кејт Мидлтон (38) во просториите на Народниот музеј сними видео во кое ги откри победниците на овогодишното издание на натпреварот „Wildlife Photographer of the Year“.

Фото: Инстаграм

За ова случување кое се пренесуваше во живо на Јутјуб каналот и Фејсбук страницата на музејот, Војвотката од Кембриџ избра беспрекорен стајлинг, на каков што сме навикнати кога станува збор за неа.

Кејт облече елегантно црно одело со потписот на британскиот бренд Александар Меквин и црм кожен ремен.

Фото: Инстаграм

Овој модел на блејзер со нагласени рамена беше актуелен во 80-те години, и ја претставува суптилната верзија на трендот од минатиот век. На себе носеше и златни бисерни обетки кои само го зголемија гламурот.

Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Видео на денот