20.8 C
Скопје

Tag : војвотката

Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Целиот свет зборува за пресметливоста на војвотката од Кембриџ: Миротворката Кејт Мидлтон тактички ги спои поделените браќа

Слободен печат
 Многумина веруваат дека ова е моментот што би го направил најсреќен покојниот принц Филип… Како Кејт Мидлтон ги натера принцовите Вилијам и Хари да разговараат повторно: Војвотката...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Војвотката Кејт објави книга: „Сакав да дојдам до приказната на поединецот“

Слободен печат
Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, во неделата ја издаде својата книга со фотопортрети снимени за време на британскиот „lockdown“, за која изјави дека претставува траен...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Проверено и елегантно: Кејт Мидлтон го нагласи трендот од 80-те и заблеска како што само таа знае (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Совршен аутфит на Војвотката од Кембриџ… Кејт Мидлтон (38) во просториите на Народниот музеј сними видео во кое ги откри победниците на овогодишното издание на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Продуцентите се „тепаат“ за војвотката – Меган Маркл ќе добие 50 милиони долари за враќање на глумата

Слободен Печат
Меган Маркл (38) планира да ѝ се врати на глумата, а продуцентите се тркаат во чиј проект таа прво ќе се појави. Тие тврдат дека...
Вести Македонија

ВИДЕО | Шекеринска разговараше со Кејт Мидлтон во Бакингемската палата

Слободен печат
Вицепремиерката и Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, сподели видео од британскиот медиум Daily mail, на кое е снимена како разговара со сопругата на принцот Вилијам,...
Еспресо Шоу биз

ШТОМ СЕ ПОЈАВИЛА НА ФАКУЛТЕТОТ ГО ДОБИЛА ОВОЈ ПРЕКАР! Кој би рекол дека ВОЈВОТКАТА некогаш вака ја нарекувале!

Слободен печат
Кејт Мидлтон го оствари сонот на секоја девојка и се омажи за принцот. Првата обична смртничка која се омажи во кралско семејство, принцот го освоила...
Еспресо Шоу биз

Полусестрата на Меган Маркл ГО РАЗОТКРИ ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ВОЈВОТКАТА: Во јавноста глуми жртва, приватно НЕ ПРАШУВА ЗА БОЛНИОТ ТАТКО (ВИДЕО)

Слободен печат
Саманта Маркл својата отуѓена полусестра Меган Маркл, која се омажи за принцот Хари, ја осуди откако војвотката се пожали дека луѓето ретко прашуваат дали и...
Еспресо Шоу биз

Тргна по стапките на Меган Маркл: Војвотката Кејт ја отпушти долгогодишната асистентка

Слободен печат
Според пишувањето на британските медиуми, војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, ја отпуштила својата долгогодишна асистентка Софи Агњу откако таа се вратила од меден месец, па...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Без грам срам Кејт го носела овој фустан на себе кога прв пат го сретнала Вилијам, а еве каков бил неговиот КОМЕНТАР! (ФОТО)

Слободен печат
Фустанот во кој војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон го завела принцот Вилијам е парче облека за кое никогаш не би ни помислиле дека ќе му...
Еспресо Шоу биз

А беше толку сигурна во себе: Катастрофален дебакл на Меган Маркл! (ФОТО)

Слободен печат
Војвотката Меган Маркл синоќа во придружба на сопругот Хари за прв пат прошета на црвениот тепих на филмска премиера откако стана член на британското кралско...