Пристигнуваат сосема поинакви „Пирати од Карибите“, еве кој ќе ја има главната улога

Австралиската актерка Маргот Роби ќе ја има главната улога во новото продолжение на „Пиратите од Карибите“, во филмот во кој ќе доминираат жените, што славната франшиза на Дизни би требало да ја претстави во сосема ново светло.

Новото продолжение, кое е во рана фаза на развој, го претставува најновиот обид на Холивуд филмските хитови повторно да ги сними со жени во главните улоги, како „Истерувач на духови“ од 2016 година со Мелиса Мекартни, или „8-мина од Оушн“ од 2018 во кој сите главни улоги на криминалците беа женски улоги.

Маргот Роби / Инстаграм

Засега нема никакви информации за заплетот на филмот за кои сценаријото го пишува Кристина Ходсон.

„The Hollywood Reporter“ објави дека станува збор за нов проект кој нема поврзаност со претходно најавениот нов филм од франшизата, кој нема да има „женски акцент“.

Прочитајте и...  Емилија Димитриевска, поранешна боксерка и манекенка: Манекенството е професија полна со предрасуди

Прочитај повеќе

Српската пејачка Дара Бубамара вози 100 km/h низ град и снима! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Карантинот не и донесе вишок килограми: Марјана Станојковска „пука“ од сексапил во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пирс Броснан (67) без маица: Зошто жените се уште лудуваат по него?! (ФОТО)

Слободен печат

Не си играјте со нивните нерви – Лицата родени во овој хороскопски знак не простуваат неверство

Слободен печат

И легендарниот Жељко Бебек овој август доаѓа во Охрид! 21-ви август, Антички театар

Џони Деп онесвестен со истурен сладолед врз него: Амбер Хард објави шокантна фотографија од поранешниот сопруг

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕвездата од Јутјуб почина во осмиот месец од бременоста, обожавателите се во шок! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мамо, ти благодарам за сета љубов! Ќерката на Џон Траволта се прости од мајка си со зборови кои го кршат срцето

Еспресо

Неколку месеци не можеа да ги „уловат“ заедно: Меган и Хари сликани во Беверли Хилс – Нема ниту трага од претходниот гламур (ФОТО)

Слободен печат

Ова е сестрата на Цеца Ражнатовиќ, проценете сами дали си личат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Коронавирусот финансиски го исцеди: Роберт Де Ниро ќе заработи максимум 7,5 милиони долари!

Слободен печат

Анабела за Луна Џогани: Веќе немаме контакт, чувствувам дека ја изгубив! (ФОТО)

Васко Спасоски