Tag : пирати

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Пристигнуваат сосема поинакви „Пирати од Карибите“, еве кој ќе ја има главната улога

Слободен печат
Австралиската актерка Маргот Роби ќе ја има главната улога во новото продолжение на „Пиратите од Карибите“, во филмот во кој ќе доминираат жените, што славната...
Вести Свет

Пирати киднапирале 19 членови на танкер близу Нигерија

Слободен печат
Пирати, близу Нигерија, киднапирале 19 членови на екипаж на танкер, кој превезувал сурова нафта, изјави денеска официјален претставник на бродскиот оператор. Бродот бил нападнат на...
Вести Регион

Пирати киднапирале седум лица, меѓу кои има и Срби

Слободен печат
Официјални претставници на Екваторска Гвинеја соопштија дека пирати киднапирале седум странски државјани, меѓу кои има и Срби, од брод во Гвинејскиот Залив. Според локалните власти,...
Вести Свет

РОХАНИ ВО ОН: Америка се однесува гусарски, било каква грешка во Персискиот залив може да предизвика голем пожар

Слободен печат
Иранскиот претседател Хасан Рохани денеска ги обвини САД за „безмилосен економски тероризам” и, како што рече, пиратско однесување во меѓународните односи. Иран нема да преговара...