-6 C
Скопје

Tag : кој

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскопските знаци и парите: Кој многу сака да троши, а кој да штеди?

Слободен печат
Како би реагирале доколку добиете премија на лото, ви тргне работата во вашиот приватен бизнис или ако чуете дека некоја далечна тетка ви оставила солидно...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Пристигнуваат сосема поинакви „Пирати од Карибите“, еве кој ќе ја има главната улога

Слободен печат
Австралиската актерка Маргот Роби ќе ја има главната улога во новото продолжение на „Пиратите од Карибите“, во филмот во кој ќе доминираат жените, што славната...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Ова е најопасниот шармер меѓу хороскопските знаци!

Слободен печат
Темпераментни и страсни, Лавовите секогаш сакаат да бидат во центарот на вниманието. Во друштво се најгласни, а кога некој им се допаѓа тоа го покажуваат,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ретко кој би ги препознал денес: Овие холивудски ѕвезди целосно се уништиле со пластичните операции! (ФОТО)

Слободен печат
Многу мал е бројот на оние познати личности кои немале ниту една пластична операција или барем некоја поситна корекција на своето лице и тело. Опсесијата...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Родени лажговци: Хороскопски знаци со најголем талент за лажење

Слободен печат
Некогаш, лагата е единствениот начин да се избегне расправија, иако помеѓу луѓето и понатаму владее ставот дека подобро е да се каже безусловната вистина. Без...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пензионери се изненадиле кога слушале кој им ги платил сметките: „Мислев дека сонувам“ (ФОТО)

Слободен печат
Американскиот актер, сценарист, режисер и продуцент, Тајлер Пери, ги воодушевил постарите граѓани во еден трговски центар. Имено, Тајлер ги платил нивните сметки за намирниците. „Погледнете...
Магазин Семејство

Во кој период од денот сме најпродуктивни?

Слободен печат
Кај поголемиот број од луѓето, продуктивноста е највисока наутро… „50 во 90“ и отфрлањето на листата со обврски – клучни работи во постигнување на продуктивноста....
Еспресо Шоу биз

Британците загрижени од изгледот на принцот Филип: Кој го пушти ваков од болница? (ФОТО)

Слободен печат
Иако им е драго што тој божиќните празници ги помина дома, сепак откако го видоа на фотографиите гласно апелираа дека сметаат дека тој не изгледа...
Еспресо Шоу биз

Идеален избор за најлудата ноќ: Безвременски класик во кој ќе заблескате како никогаш досега! (ФОТО)

Слободен печат
Беспрекорен изглед каков што нуди ова парче облека е доволна причина да го облечете на себе за новогодишната ноќ. Малиот црн фустан е безвременско парче...
Еспресо Шоу биз

ЈА ПРОДАДЕ КУЌАТА НА КОЛЕГАТА: Еве кој познат пејач сега УЖИВА во луксузот кој го купи од Драгана Мирковиќ! (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Драгана Мирковиќ поседуваше луксузен дом во населбата Сењак во Белград со големина од 300 квадрати, кој го продаде на својот колега Бобан Рајовиќ. Бобан...