Tag : карибите

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Детали од снимањето на „Пиратите од Карибите“: Зошто Џек Спароу има златни заби и кој актер ја одбил главната улога мислејќи дека филмот ќе биде промашување

Слободен печат
Франшизата „Пиратите од карибите“ е една од најуспешните во филмската индустрија, а од 2003 година и почетокот на снимањето, па се до денес секое ново...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Пристигнуваат сосема поинакви „Пирати од Карибите“, еве кој ќе ја има главната улога

Слободен печат
Австралиската актерка Маргот Роби ќе ја има главната улога во новото продолжение на „Пиратите од Карибите“, во филмот во кој ќе доминираат жените, што славната...
Вести Свет Слајдер

Нема посериозни оштетувања, ниту повредени од земјотресот во Карипското Море

Слободен печат
Силен земјотрес со јачина од 7,7, степени според Рихеровата скала што синоќа беше регистриран во Карипско Море, меѓу Јамајка и Куба, се почуствувал во поширокото...