21.8 C
Скопје

Повреда на репрезентативецот Адеми, Динамо без капитенот против Виљареал!

Проблеми за хрватскиот гигант, но секако и за нашата најдобра репрезентација, информациите велат дека Аријан Адеми има повреда.

Динамо Загреб славеше во 28 коло од тамошниот шампионат против Локомотива (2:0) и го презеде врвот на табелата, но после натпреварот тренерот Дамир Крзнар објави и една лоша вест.

– Адеми има оток на стапалото, мора да го почекаме рентгенот, но прогнозата не е добра – рече Крзнар.

Според најавите нашиот играч ќе го пропушти реванш мечот од четвртфиналето во Лига Европа (четврток, 15 април) против Виљареал во Шпанија. Потсетување дека во првите 90 минути „модрите“ загубија минимално со 1:0.

Не посакуваме повредата да биде посериозна која ќе бара опоравување на подолг период, туку му биде на распогање на селекторот Игор Ангеловски во правата препознатлива форма за Европското првенство кое ќе започне во јуни.

Поврзани вести

Останаа уште само пет празни места во нокаут-фазата на Европското првенство

Слободен печат

ВИДЕО: Победа за Ериксен и осминафинале, Данска ја декласираше Русија во Копенхаген!

Слободен печат

Пандев: Им го отстапувам местото на помладите, треба повеќе вакви натпревари и повеќе искуство!

Слободен печат

Трстена: Така е во спортот, понекогаш не оди како што сакаме ние!

Слободен печат

Ангеловски ја имаше последната прес конференција како селектор на репрезентацијата!

Слободен печат

ВИДЕО: Холандија без грешка, Италијанците во осминафиналето против Австрија!

Слободен печат

Остави Коментар