• македонска а репрезентација

Милевски: Со ладни глави и жешки срца против Исланд, мотивира шансата за бараж

Македонската А репрезентација се подготвува за својот последен натпревар од квалификациите за пласман на Светското првенство 2022 во Катар. Ривал на избраниците на селекторот Благоја Милевски е Исланд од 18.00 часот в недела на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје. Се очекува полни трибини, а има и добра причина затоа што со триумф „рисовите“ ќе …

Милевски: Со ладни глави и жешки срца против Исланд, мотивира шансата за бараж Read More »