Tag : македонска а репрезентација

Спорт Фудбал

Ќириќ: Со Пандев како лидер Македонија може да се пласира на ЕП!

Најдобрата македонска А репрезентација се наоѓа на една победа до пласман на наредното Европско првенство што би бил прв настап во нашата историја во сениорска...
Спорт Фудбал

Нема многу време за славје, Талин е новата „мисија“ за сениорите

Слободен печат
После вчерашниот голем триумф над Косово во полуфиналето од плеј-офот за пласман на наредното Европско првенство, денеска избраниците на селекторот Игор Ангеловски им се вратија...
Спорт Фудбал

Желни за историски успех: Репрезентативците предводени од капитенот Пандев! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска најдобрите македонски фудбалери започнаа со подготовките за полуфиналниот плеј-оф натпревар за пласман на наредното Европско првенство против Косово. Избраниците на селекторот Игор Ангеловски овој...
Спорт Фудбал

Македонија напредуваше за две места на ФИФА ранг листата

Слободен печат
После победата во Скопје над Ерменија (2:1) и ремито со Грузија во Тбилиси (1:1) во рамките од Лигата на нации, моментно сме на делба на...
Спорт Фудбал

Лига на нации: Македонските репрезентативци тренираа на Динамо Арена! (ФОТО)

Слободен печат
Нашите најдобри фудбалери го почувствуваа теренот на стадионот во Тбилиси каде во вторник (8 септември) од 18.00 часот се среќаваме против Грузија во вториот натпревар...