• виљареал

ВИДЕО | Димитриевски блескаше, Рајо го победи Виљареал

Македонскиот голман Столе Димитриевски забележа уште еден одличен натпревар за Рајо Ваљекано во победата од 1:0 на гостувањето кај Виљареал. На последните пет натпревари на гостински терен Рајо не знае за пораз и со денешниот има три победи и две нерешени средби. Денес го совлада и Виљареал, а Димитриевски имаше одличен настап со неколку фантастични …

ВИДЕО | Димитриевски блескаше, Рајо го победи Виљареал Read More »