6 C
Скопје

Tag : виљареал

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Виљареал е „тврд орев“ за десеткуваниот Реал Мадрид!

Слободен печат
Во 10 коло од најквалитетната шпанска лига Реал Мадрид одиграно нерешено на тешкото гостување кај Виљареал со резултат 1:1. Уште во втората минута „кралевите“ стекнаа...
Спорт Фудбал

Рамос нема да го игра најважниот натпревар во Лигата на шампионите!?

Слободен печат
„Кралевите“ ќе мора да поминат одреден период без својот капитен и еден од најдобрите играчи во екипата, Серхио Рамос. Искусниот дефанзивец се врати повреден од...
Спорт Фудбал

Виљареал е новиот фудбалски хит во Шпанија! (ВИДЕО)

Слободен печат
„Жолтата подморница“ продолжува со одличните партии на почетокот од сезоната во најсилната „Ла Лига“. Виљареал денеска во рамките од шестото коло во најдоброто шпанско првенство...
Спорт Фудбал

Ла Лига: На теренот нема проблеми за Барселона, ја потопија „жолтата подморница“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Барселона која во текот на летото беше во центарот на вниманието поради хаосот кој владееше во нивните редови, сезоната во Ла Лига ја започна со...
Спорт Фудбал

Барди и Леванте два пати водеа но на крајот се поразени во градското дерби со Валенсија (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Енис Барди се најде во првиот тим на Леванте кој во градското дерби загуби со 4:2 од Валенсија на стартот од Ла Лига....
Спорт Фудбал

Унаи Емери е нов тренер на Виљареал

Слободен печат
Сезонава во најсилното шпанско првенство екипата на Виљареал го освои петтото место со 60 бодови и на тој начин обезбеди место во групите на Лига...
Спорт Фудбал

Личен рекорд на Меси по бројот на асистенции во „Ла Лига“

Слободен печат
Капитенот на Барселона, Лионел Меси синоќа подготви два гола за своите соиграчи во триумфот над Виљареал со 4:1. Аргентинецот во 34. коло од шампионатот на...
Спорт Фудбал

„Ла Лига“: Виљареал само го налути Атлетико Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерва во 25. коло од „Ла Лига“ составот на Атлетико Мадрид успеа пред своите навивачи на „Ванда Метрополитано“ да го совлада Виљареал (3:1). Во 16....
Спорт Фудбал

„Пукна“ љубовта: Суарез ќе ја напушти Барселона! (ФОТО)

Слободен печат
Лошите резултати на Барселона на почетокот од сезоната предизвикаа незадоволство кај навивачите на шпанскиот шампион, а на „мета“ на симпатизерите на Каталонците најчесто се наоѓа...
Спорт Фудбал

Повреда на Меси? Еве што велат во Барса! (ФОТО)

Коминовски Фидан
Многу навивачи се загрижија од „Камп Ноу“ се загрижија на паузата од вчерашниот натпревар против Виљареал во шпанското првенство кога Лео Меси остана во соблекувалната....