Погледнете како изгледа денес „Палавиот Денис“ (ФОТО) - Слободен печат

Погледнете како изгледа денес „Палавиот Денис“ (ФОТО)

Речиси да не постои личност на која филмот „Палавиот Денис“ не и го одбележа детството.

Мејсон Гембл кој го толкуваше ликот на Денис, благодарение на оваа улога стана планетарно познат во деведесетите години, а по ова остварување имаше уште неколку улоги, но ниту една не му донесе слава како улогата на Денис.

инстаграм

Тој инаку е морски биолог, а последниот филм во кој се појави беше „Голф во Кралството“ во 2010 година.

Прочитај повеќе

Совршената жена е родена во овој хороскопски знак: Дали можеби тоа сте вие?

Слободен печат

РЕПОРТАЖА: Кападокија, „земјата на убавите коњи“

Асуде А. Кочан

Најбрзиот човек на светот ќе стане татко: „Кралот или кралицата доаѓа“ (ФОТО)

Слободен печат

 Јадете храна што ги топи масните наслаги додека спиете

Слободен печат

Хороскоп за 24 Јануари – Што ве очекува овој петок?

Слободен печат

Виц на денот: Муабет

Слободен печат

Остави Коментар

five × one =

Прочитај повеќе

Здрав колач со чиа семе и чоколадо

Слободен печат

Симптоми кои откриваат каква несоница ве мачи

Слободен печат

Ова ќе биде најпопуларна фризура во 2020 година!  

Слободен печат

ТЕСТ: Откријте дали сте привлечна, искрена или пребирлива заводничка

Слободен печат

Наши миленици: Перо, другар му на Миланче, Ушка, Шаре и мачката Карлита

Слободен печат

Домашен декор: Класичната сина боја ќе ја одбележи 2020  

Слободен печат