• прослави

Косовската Влада ги дозволи свадбите и матурските прослави

Владата на Косово денеска усвои нови анти-ковид мерки, со кои, меѓу другото, се дозволува одржување свадби и други семејни прослави, како и матурски вечери, со одредни ограничувања, јави дописникот на МИА од Приштина. Според денешната одлука на Владата на Албин Курти, семејните и матурските веселби ќе можат да траат до 23 часот, додека музиката ќе …

Косовската Влада ги дозволи свадбите и матурските прослави Read More »