-1 C
Скопје

Tag : прослави

Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО+ФОТО | Се прослави во филмот „Карате Кид“ пред 37 години: Денес тој има 59 години и воодушевува со својот младешки изглед!

Слободен печат
Познатиот актер изненадува со својот младешки изглед… Американскиот актер со италијанско потекло Ралф Мачио (59) се прослави со улогата на Даниел ЛаРусо во познатиот филм...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Пинк ја прослави 15-годишнината од бракот со емотивни фотографии

Слободен печат
Поп-рок ѕвездата Пинк и нејзиниот долгогодишен сопруг Карли Харт, прославија 15 години од својот брак. Сопственичката на хитот „Raise Your Glass“ на Инстаграм сподели серија...
Вести Македонија

Останува во функција бројот на МВР за пријавување прослави

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека сѐ уште е во функција бесплатниот телефонски број 0800-00-201 и електронската адреса  [email protected], на кои граѓаните анонимно можат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Адријана Лима го прослави празникот со големиот хит на Лепа Брена

Слободен печат
Адријана Лима, познатиот топ модел и ангел на Викторија сикрет, на Инстаграм објави снимки од прославата на Бадниковата вечера, додека во позадина се слуша големиот...
Вести Економија Слајдер

НУК: Прослави за Нова Година ќе нема, фирмите да им помогнат на угостителите

Слободен печат
Независната угостителска комора започнува кампања #ИнвестирамЗаДаПомогнам за инвестиции и поддршка на угостителската индустрија. Целта е да ги поттикнат фирмите дел од својот планиран корпоративен буџет...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мала забава со најблиските – Вака водителката Лила го прослави својот роденден! (ФОТО)

Слободен печат
Познатата водителка Лила Филиповска во скопски ресторан направи прослава по повод својот 50-ти роденден. Таа всушност организираше роденденски ручек со цел да ги испочитува мерките,...
Вести Македонија Слајдер

Се бара решение за прославите и свадбите: Дијалогот со браншата го почнаа Заев и Филипче

Слободен печат
Претседателот на Владата Зоран Заев придружуван од министерот за здравство Венко Филипче, од претставник на Комисијата за заразни болести и од националните координатори за култура...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Улогата која го прослави Бред Пит очајнички ја посакувал друг холивудски заводник – „Бев лут и долго време не сакав да го гледам филмот“

Слободен печат
Бред Пит денеска е голема ѕвезда и по него лудуваат многу жени во светот, но пред 30-на години кога тој беше на почетокот на кариерата,...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Венчани се, не живеат заедно, а функционираат одлично: Гвинет Палтроу прослави две години брак со сопругот! (ФОТО)

Слободен печат
Само два дена откако наполни 48 години славната актерка има уште една причина за славење… Холивудската актерка Гвинет Палтроу (48) и нејзиниот сопруг продуцент и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џенифер Анистон последните 80 долари ги потрошила на аудицијата за „Пријатели“ – Улогата ја издигна во Холивуд, а денес е една од најплатените актерки (ФОТО)

Слободен печат
Славната актерка за малку ќе се откажала од актерската кариера кога последните пари ги потрошила на сет фотографии со кои се појавила на аудицијата за...