Пет ЈАСНИ ЗНАЦИ дека вашата пријателка е ЉУБОМОРНА на вас!

Љубомората не е убава особина и може да уништи било каква врска, без оглед дали е љубовна или пријателска.

Љубоморните луѓе се во состојба својата завист да ја изразат на разни начини и можат сериозно да им наштетат на луѓето за кои се претвараат дека им се важни, поради што е важно љубомората да ја препознаете на време и д се тргнете од таквите луѓе.

Во продолжение дознајте кои знаци откриваат дека вашата пријателка е љубоморна на вас:

Никогаш ништо не е фер за неа

Дали вашата пријателка често го користи изразот „не е фер“ кога станува збор за одредени работи кои вие ги имате, а таа не? Ова може да се однесува на изгледот, работата, љубовниот живот, некоја материјална работа како автомобил или било што друго што вие имате, а вашата пријателка го нема или пак вашето е подобро од нејзиното.

Прочитајте и...  Градите во преден план: Анастасија Ражнатовиќ објави нови секси фотографии!

„Зборувањето дека нешто не е фер е еден од најчестите начини за покажување на љубомора“, вели психологот Сузан Дегес Вајт.

Секогаш се натпреварува

Пријателството не се темели на натпреварување, туку на славење на заедничките успеси, а не само поединечните. Ако вашата пријателка се обидува постојано во се да ве победи, тоа значи дека е љубоморна на вас, но и дека пријателството со неа веројатно ви носи повеќе штета од корист.

Секогаш е нагативна

И велите дека сте се заљубиле, а она тоа успее да го заврти на негативната страна и да ви го влоши расположението? Пријателите би требало едни со други да се развеселуваат и поткрепуваат, а никако да си го влошуваат расположението, а доколку тоа постојано ви се случува со некоја пријателка, можете да бидете сигурни дека е љубоморна на вас и дека веројатно не ви посакува добри работи во животот.

Прочитајте и...  Разговор со Биљана Кајевиќ: Сакам да ги ловам душите низ браздите на лицето

Ги намалува вашите успеси

Сте постигнале нешто големо и со тоа и се фалите на пријателката, а таа се прави како тоа да не е некоја важна работа? На пример, сте и се пофалиле дека сте добиле зголемување на платата и таа реагира вака: „Па што, и јас исто добив“. Љубоморните луѓе тоа го прават за подобро да се чувствуваат во сопствената кожа и личноста која го намалува секој ваш успех не ви е вистинска пријателка.

Не ви е поддршка

Ако не е покрај вас кога ќе се случи нешто добро или лошо и ја менува темата кога и да се обидете да разговарате за некои свои успеси или проблеми, таа не ви е никаква поддршка, а со самото тоа ниту пријателка и веројатно зад сето тоа стои нејзината љубомора.

Прочитајте и...  Антонио Бандерас позитивен на коронавирус: Се чувствувам малку поизморено од вообичаено

Прочитај повеќе

Поради Меган принцот Хари се скарал и со најдобриот пријател: Мислел дека принцот избрзува со венчавката (ФОТО)

Слободен печат

На српската водителка бубачка ѝ шета по вратот во емисија во живо, а таа мртва ладна

Слободен печат

13 вредни совети од доктор Фаучи како да ја избегнете заразата со ковид-19

Слободен печат

Хороскоп за 11 август: Очекувајте нагло зголемување на вашата популарност

Слободен печат

Како изгледа Хали Бери на плажа на 53 години? 300.000 лајкови доволно говорат за тоа! (ФОТО)

Слободен печат

Пронајдете партнер во еден од овие 3 хороскопски знаци: Секогаш ќе биде тука за вас!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Упадна на венчавката и му довикуваше на младоженецот: „Носам твое дете“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Венчавка како од бајките: Во Ровињ се ожени актерот Жарко Димоски! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Необјавениот албум на Дејвид Боуви наскоро пред слушателите

Слободен печат

Кај нас го правеа хомосексуалец, а само да ја видите неговата сопруга: Се сеќавате на Сакис Рувас!(ФОТО)

Васко Спасоски

Една од најубавите жени во светот во шестата деценија позираше прекриена само со пешкир: Ниту фризура, ниту грам шминка а изгледа како авион (ФОТО)

Слободен печат

Брена го жени најмладиот син: Виктор ги кажа сите детали за свадбата и неговата избраничка Сандра! (ФОТО)

Васко Спасоски