Tag : љубомора

Еспресо Секс

Кога љубомората ја „гризе“ врската

Слободен печат
Не постои човек кој не ја почувствувал љубомората. Таа може да се појави во секоја врска и во секое време. Никој не е заштитен од...
Еспресо Секс

Како да ја победите опсесивната љубомора?

Слободен печат
Ако сметате дека вашата љубомора е опсесивна и ја загрозува иднината на врската, еве неколку совети кои ќе ви помогнат да се ослободите од тоа...
Жена Магазин

Пет ЈАСНИ ЗНАЦИ дека вашата пријателка е ЉУБОМОРНА на вас!

Слободен печат
Љубомората не е убава особина и може да уништи било каква врска, без оглед дали е љубовна или пријателска. Љубоморните луѓе се во состојба својата...
Жена Магазин

Мислев дека можам да му бидам ЉУБОВНИЦА: Љубомората ме претвори во лудак!

Слободен печат
Секој живот си носи своја приказна, добра или лоша. Во продолжение прочитајте една вистинска исповед на жена која мислела дека може да биде „онаа другата“....
Вести Регион

БРУТАЛНО УБИСТВО ЈА ПОТРЕСЕ СРБИЈА: Љубоморно момче најмалку 15 пати ја прободе неговата поранешна девојка

Слободен печат
Утринава повеќе српски медиуми пренесоа за брутално убисто во местото Коцељева, каде утринава извесен Душан П. (34) со повеќе убоди од нож ја усмртил неговата...
Вести Регион

Петар ја убил Сања по ноќта мината во кафеана, а неговите зборови по злосторството ги шокирале инспекторите!

Слободен печат
Петар Живановиќ (73) од село Свеулево, Србија во неделата ја убил својата невенчана сопруга Сања Јанковиќ (42) а медиумите тврдат дека причина за трагедијата е...
Еспресо Шоу биз

Се огласи поранешната сопруга на новиот дечко на Лејди Гага (ФОТО)

Слободен печат
Откако пејачката и актерка Лејди Гага е фотографирана како разменува бакнежи со инженерот за звук Дан Хортон, на социјалните мрежи се огласи и неговата поранешна...