-8 C
Скопје

Пандемијата ја спречи да направи гламурозна забава: Елена Велевска својот 40-ти роденден го прослави со родителите и децата! (ФОТО)

Познатата фолк-пејачка Елена Велевска вчера го прослави својот јубилејен 40-ти роденден.

Но, наместо голема и гламурозна забава, поради пандемијата со коронавирусот, пејачката се одлучи да прослави со своите најсакани во домашна атмосфера.

На роденденската забава присуствувале родителите на Елена, нејзината сестра, нејзините три деца и внуците, а се разбира, тука била и роденденската торта во знакот на омилениот бренд за облека – „Луј Витон“.

– Годините се бројка, а јас не сум се чувствувала никогаш посреќна од сега. Задоволна од постигнатото досега, ќе се трудам и понатаму публиката да ја радувам со нови проекти од мене – изјави накусо Велевска за нашиот медиум.

Оваа слика има празен alt атрибут; Името на датотеката е Elena-Velevska-3-1024x683.jpg

Инаку роденденот Елена го прослави во Прилеп, каде веќе живее една година заедно со своите три деца. Како што знаете, познатата пејачка пред неколку месеци стави крај на долгогодишниот брак со сопругот Маријан, со кого живееа во Охрид.

Прочитајте и...  Анета Николова, доктор по ветеринарна медицина: Како да го навикнете кучето да седи само дома?
Оваа слика има празен alt атрибут; Името на датотеката е Elena-Velevska-2-1024x683.jpg

Поврзани вести

Што треба да направите со искинати банкноти?

Слободен печат

На неговите шеги се смее цела Македонија: Дали го препознавате момчето од фотографијата?

СП.

ВИДЕО: Џорџ Клуни призна дека сам ја потстрижува својата коса веќе 25 години – Но кога откри со што, започнаа шегите на негова сметка

Слободен Печат

Шокантно: Мистериозен монолит исчезна во САД, па најден е во Романија!

Слободен печат

Нивната љубов беше осудувана и исмејувана – Мадона (62) и нејзиното момче (26) го докажаа спротивното!

Слободен Печат

Стручњаците открија кои 6 особини треба да ги поседува секој маж кој е идеален љубовник!

Слободен печат

Остави Коментар