Tag : елена

Магазин Магазин слајдер Сцена

Пандемијата ја спречи да направи гламурозна забава: Елена Велевска својот 40-ти роденден го прослави со родителите и децата! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата фолк-пејачка Елена Велевска вчера го прослави својот јубилејен 40-ти роденден. Но, наместо голема и гламурозна забава, поради пандемијата со коронавирусот, пејачката се одлучи да...
Вести Свет

Се излекува медицинската сестра која стана симбол на борбата против коронавирусот во Италија

Слободен печат
Се излекува медицинската сестра Елена, чија фотографија снимена во болница во Кремона, кога после напорна работа, облечена во заштитна маска, ракавици и заштитно одело, заспала...
Жена Забава Магазин

Погледнете го „Тиркиз“ – новиот спот на музичката група „Баклава“ (ВИДЕО)

Слободен печат
По успешната концертна промоција на новиот албум, која се случи во петокот во МКЦ, групата Баклава го презентира новото музичко видео за песната „Тиркиз“. Видеото...
Жена Магазин

Елена заминала во Египет: „Во хотелот имаше двајца менаџери предатори, не бев внимателна и денес еден од нив е МОЈ СОПРУГ“

Слободен печат
Русинка по име Елена пред десет години се омажила за маж од Египет и оттогаш живее во харем. Некогаш сонувала да стане астронаут, актерка, произвадувач...
Забава Магазин

ВЕРУВАТЕ ЛИ ВО ЕНЕРГИЈАТА НА ИМЕТО? Сопственичките на овие 5 имиња се заштитени од лоша среќа

Слободен печат
Некои женски имиња имаат силна енергија со себе, поврзана со нивното потекло и значењето...
Вести Регион

Раде од Сараево наскоро станува Елена: Мојот животен сон е да бидам жена (ВИДЕО)

Слободен печат
Елена од Сараево е трансродова личност која очекува операција за промена на полот, а вели дека и е животен сон да биде жена, пренесува Радио...
Вести Култура

Романтична сензуалност со гитарата на Елена Папандреу

Слободен печат
Елена Папандреу, една од големите грчки гитаристки со меѓународна кариера, синоќа приреди романтична вечер на фестивалот „Охридско лето“. Инструменталниот виртуозитет и нагласените емотивни бранувања создадоа...
Еспресо Шоу биз

Македонското жири во финалето од „Ѕвездите на гранд“: Кои македонски кандидати добија поени од него?

Слободен печат
Изборот на Саша Поповиќ за македонското жири беа македонските пејачки Елена Ристеска, Тамара Тодевска и Калиопи кои се вклучија во живо и ги доделија своите...