децата Archives - Слободен печат

Tag : децата

Забава Магазин

СЕКОЈА ЧЕСТ ЗА ОВАА УЧИТЕЛКА! Децата пресреќни – Ова е најоригиналниот костим за маскенбал! (ВИДЕО)

Слободен печат
Учителката и нејзините ученици се ѕвезди на интернет откако се појави ова видео на кое тие се маскирани за маскенбал. Нивните костими се инспирирани од...
Еспресо Шоу биз

Бекамови заљубени и по 20 години брак: По крштевањето на децата славеле и танцувале до утрото! (ФОТО)

Слободен печат
Дејвид (44) и Викторија Бекам (45) ретко разменуваат нежности во јавност, но овој пат биле фотографирани како танцуваат и се бакнуваат на забава по повод...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Бред Пит ги запознал децата со новата девојка – Реакцијата на Анџелина е (не)очекувана

Слободен печат
Додека дел од медиумите и понатака шпекулираат дали има вистина во гласините дека актерот се гледа со 26 години помладата колешка, еден дел јавува дека...
Магазин Семејство

Украински педијатар апелира: Родители, ако им викате на децата може да дојде до овие СТРАШНИ ПОСЛЕДИЦИ

Слободен печат
Најпознатиот советски педијатар од Украина д-р. Јевгениј Комаровски истакнува зошто е важно никогаш да не им викате на своите деца. Доколку пак, го правите тоа,...
Еспресо Шоу биз

Нов скандал го стресе Холивуд: Анџелина Џоли го губи старателството над децата

Слободен печат
Актерката Анџелина Џоли се уште се бори да го задржи примарното старателство над своите деца со Бред Пит, иако тој бара подеднакво да бидат вклучени...
Жена Магазин

Прво ќе ги изведам децата на пат, па потоа ќе живеам! Но животот за оваа жена имал друг план…

Слободен печат
Една стара жена за подарок добила кутија полна со крушки. Одлучила прво да ги изеде оние презреаните и малку скапани крушки, „за да не се...
Еспресо Шоу биз

Бред Пит првпат проговори за разводот со Анџелина Џоли: Морав да ја прифатам мојата вина

Слободен печат
Бред Пит, кој глуми во новиот филм Ad Astra, чија главна тема е односот на татко и син, прв пат во едно интервју проговори за...
Здравје Магазин Семејство

Шест на­мир­ни­ци што де­ца­та не тре­ба да ги ја­дат

Слободен печат
За пра­ви­лен раст и раз­вој на де­цата, нај­важ­на е хра­ната. Ток­му за­тоа ро­ди­те­ли­те тре­ба да ѝ по­све­ту­ва­ат долж­но вни­ма­ние, при­тоа по­стоја­но над­гле­ду­вај­ќи ги соп­стве­ни­те де­ца...
Магазин Семејство

Научниците потврдија! Децата интелигенцијата ја наследуваат од…

Слободен печат
Многу често родителите дебатираат од кого децата ја наследуваат интелигенцијата, од тато или од мама. Што вели науката на оваа тема? Повеќе истражувања покажале дека...
Магазин Семејство

Научниците открија: Еве какви ќе бидат децата доколку како мали спијат со вас!

Слободен печат
Ако го делите креветот со децата веројатно знаете колку е тоа истовремено тешко и неодоливо. Можеби не можете да се наспиете комотно, а наместо партнерот...