Tag : децата

Магазин Магазин слајдер Сцена

Пандемијата ја спречи да направи гламурозна забава: Елена Велевска својот 40-ти роденден го прослави со родителите и децата! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата фолк-пејачка Елена Велевска вчера го прослави својот јубилејен 40-ти роденден. Но, наместо голема и гламурозна забава, поради пандемијата со коронавирусот, пејачката се одлучи да...
Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Како денес изгледа синот на Јасна и Бранко Црвенковски?

Слободен печат
За децата на поранешниот премиер и претседател на Република Македонија се познати малку нешта. Бранко Црвенковски, поранешниот лидер на политичката партија СДСМ, заедно со сопругата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Анџелина му се осветува на Бред Пит – Не му дозволува да ги види децата

Слободен печат
Откако со новата девојка, германската манекенка Никол Потуралски се врати од Франција, Анџелина Џоли наводно го присилила Бред Пит на 14 дена самоизолација, пишува „US...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Идеален родител на постои, но овие знаци укажуваат дека сепак треба да го смените односот кон децата

Слободен печат
Постојат неколку знаци што укажуваат на тоа дека не сте добри во улогата на родител. Понекогаш навистина сме лош пример, а тоа не го ни...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Судот е на нејзина страна: И покрај противењето на поранешниот сопруг, Хајди Клум ќе ги одведе децата во Германија (ФОТО)

Слободен печат
Откако во медиумите одекна веста дека поранешните сопружници Хајди Клум и Сил се на суд бидејќи не можат да се договорат околу плановите за своите...
Вести

Итно да се создадат услови за образование и на децата со попреченост

МИА Агенција
Хелсиншкиот комитет апелира надлежните итно да создадат услови за образование и на децата со попреченост кои во услови на пандемија се соочени со големи предизвици...
Вести Регион Слајдер

Јанковиќ: Децата не се толку подложни на Ковид-19 како возрасните

Имунологот и член на Кризниот штаб на Србија, д-р Срѓа Јанковиќ, изјави за РТС дека граѓаните мора да се однесуваат во секое време како да...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да ги мотивирате децата да читаат повеќе книги?

Слободен печат
Децата не се раѓаат знаејќи дали треба да читаат или не. Се разбира дека не можете со сила да ги натерате да го прават тоа,...
Забава Магазин Магазин слајдер Семејство

Доктор за пример: Иако им става инекции, децата од неговата ординација излегувaат со насмевка (ВИДЕО)

Слободен печат
Овој доктор има совршен трик како на своите најмлади пациенти да им даде инекција без солзи… Повеќето деца имаат страв од одењето на доктор, но...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Први фотографии од синовите на славната тенисерка и фудбалерот – Папараците ја уловија Ана Ивановиќ на прошетка со синовите Леон и Лука! (ФОТО)

Слободен печат
Поранешната српска тенисерка е „уловена“ на прошетката со синовите Леон и Лука на одморот во Шпанија. Ана Ивановиќ е во брак со фудбалерот Бастијан Швајнштајгер...