16 C
Скопје

Tag : спречи

Вести Свет

Клуге: На добар пат сме да се спречи пандемијата

МИА Агенција
Директорот на Светската здравствена организација за Европа, Ханс Клуге денеска во Сараево рече дека тој е „претпазлив оптимист” и верува дека светот е на добар пат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пандемијата ја спречи да направи гламурозна забава: Елена Велевска својот 40-ти роденден го прослави со родителите и децата! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата фолк-пејачка Елена Велевска вчера го прослави својот јубилејен 40-ти роденден. Но, наместо голема и гламурозна забава, поради пандемијата со коронавирусот, пејачката се одлучи да...
Здравје Магазин

Луѓето кои работат од дома се подложни на опасни болести – Еве како природата може да го спречи тоа

Слободен печат
Долгиот престој во домот за време на изолацијата, ограниченото движење и едноличната исхрана, секако водат до проблеми со варењето, односно со дигестивниот систем, а сето...
Хроника

МВР спречи илегален влез на мигранти

Вчера околу 21.30 часот на регионалниот пат Радовиш-Штип, крстосница за Неготино при сообраќајна контрола од полициски службеници од СВР Штип било дадено знак за запирање...
Вести Свет Слајдер

Оваа земја во потполност го спречи ширењето на коронавирусот, видете како успеа во тоа

Слободен печат
Откако Нов Зеланд поради ширењето на корона вирусот презеде построги мерки, жителите своите активности ги прилагодија на препораките изречени од властите. Луѓето се шетаат, возат...