Овие работи жените не сакаат да ги делат ниту со своите партнери

Како и четкичката за заби, така постојат и некои нематеријални работи кои би требало да ги задржите за себе и да не ги споделувате со другите.

Врските се темелат на доверба, но некои работи нема на никого да му наштетат доколку останат тајна.

Денес ви претставуваме неколку работи кои жените сакаат да ги задржат само за себе.

1. Килограмите

Иако сте виделе како некои фитнес тренери кои го посветиле целиот живот на тренирањето на себе си и другите гордо ги споделуваат своите килограми на Инстаграм, сепак повеќето жени оваа бројка сакаат да ја задржат за себе. Дамите сепак не се прашуваат за годините и килограмите, зарем не?

2. Бројот на партнери

Ретко која жена со активен сексуален живот, ќе ви открие со колку момчиња спиела. Тоа на ниту еден начин на може да влијае на нејзината врска или на било што друго, освен доколку не внимавала па заработила некоја хронична полова болест.

Прочитајте и...  АКЦИЈА НА СЛОБОДЕН ПЕЧАТ: Нека бидат и вашите деца медиумски ѕвезди маскирани за Денот на шегата!

3. Апетитот

Понекогаш на жените им е непријатно да кажат дека и покрај обилната салата тие се уште се гладни. Тоа повеќето се однесува на периодот во кој тие се на почетокот на врската или на некој незадолжителен дејт.

4. Способноста во „машки“ работи

Ако имате потребен алат, речиси секоја жена ќе успее да склопи било какво парче мебел. Некои жени тоа нема да и го признаат на својата посилна половина само за да не ја намалат неговата улога на маж во домот и во неговите очи да останат нежни и женствени.

5. Испуштањето на гасови

Иако не е воопшто привлечно, сепак се работи за нормална телесна потреба. Но сепак некои жени никојпат нема да признаат дека го направиле тоа.

Прочитајте и...  Сите ја критикуваа поради донацијата, а еве на што размислува Ким Кардашијан! (ФОТО)

6. Незадоволството по сексот

За да не го нарушат егото на својот маж, жените главно ќе ги премолчат лошите моменти и тоа дека не се целосно задоволени. Другиот пат ќе биде подобро.

Прочитај повеќе

Ќерката на славните актери објави фотографии во бикини, но покажа и повеќе од што треба! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мадона со синот направи журка во изолација: Вака звучат кога ќе ги здружат силите (ВИДЕО)

Слободен печат

Атрактивната српска пејачка сакаше да направи стој на раце, па „тресна“ на подот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Смислил како да ги нервира роднините дури и на далечина, им испраќа загрижувачки фотографии (ФОТО)

Слободен печат

Жан Клод Ван Дам и упати порака на српската пејачка Драгана Мирковиќ: Бакнежи, ми недостигате! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Рецепт стар неколку векови: Традиционална италијанска супа која го „греела“ и Леонардо да Винчи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Катерина Шехтанска: И во изолација физички сме активни

Александра Велинова

„My heart will go on“: Химна на љубовта која Селин Дион не сакаше да ја отпее! (ВИДЕО)

Слободен печат

Сите ја критикуваа поради донацијата, а еве на што размислува Ким Кардашијан! (ФОТО)

Слободен Печат

Го понесе моментот: Раперот Дрејк за првпат со фановите сподели слика од својот двегодишен син (ФОТО)

Слободен печат

Сопругот на Анета Мицевска од група „Молика“ доби казна затвор од 2 години и 6 месеци!

Слободен печат

Ријана за првпат со дураг на насловна на Вог: Единствената работа која навистина може да го подигне детето е љубовта

Слободен печат