6 C
Скопје

Tag : партнери

Живот Магазин Магазин слајдер

Британски терапевт открива: Причините за разделба на партнерите лежат во малите работи

Слободен Печат
Иако обично мислиме дека луѓето се разделуваат поради големи работи, како неверство, причините за разделба лежат во секојдневните фрустрации кои се акумулираат. Статистиката покажува дека...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Најпосветените партнери – Хороскопски знаци кои секогаш ќе ве стават на првото место!

Слободен печат
Кога станува збор за љубовните врски, нема попосветени партнери од овие четири хороскопски знаци. Тие секогаш ќе ве ставаат на прво место, дури и ако...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер Технологија

Апликациите за запознавање може да ги охрабрат корисниците да остварат долгорочна љубовна врска

Слободен Печат
Наспроти предупредувањата дека апликациите за запознавање партнери поттикнуваат површни и краткотрајни средби „лишени“ од вистинска романса и љубов, швајцарско истражување открило дека апликациите може да...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Во кој месец сте родени такви сте во љубовта: Најдете го својот и уверете се!

Слободен печат
Многумина на врските гледаат низ призмата на хороскопот, а никако не е на одмет истото да го направат од призмата на месецот во кој сме...
Вести Свет

Лавров за случајот со Навални: Нашите западни партнери ги минаа сите граници на здравиот разум

Слободен печат
Шефот на руската дипломатија, Сергеј Лавров, во интервју за РТВ 1 изјави дека западните партнери на Русија ги преминале сите граници на здравиот разум во...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Пронајдете баланс – Како до помалку расправии во бракот?

Слободен печат
Скоро и да нема пар што никогаш не се скарал во животот. Нема ништо лошо во расправиите, доколку се конструктивни. Проблемот сепак е во тоа...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Гледањето порно филмови со партнерот е возбудливо, а докторите сега велат дека е и препорачливо!

Слободен печат
Ставовите кон порнографијата се менуваат секојдневно. Денес постои сосема нова низа филмови кои се фокусираат на женското задоволство, што досега беше редок исклучок, но полека...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Овие хороскопски знаци можат најдолго без секс!

Васко Спасоски
Ви претставуваме три хороскопски знаци кои најдолго можат да издржат без секс. Погледнете, можеби вие сте еден од овие знаци…  Бик Успешно се контролираат. На...
Магазин Магазин слајдер Семејство

За што најчесто се караат брачните партнери во првата година од бракот?

Слободен печат
Вообичаено во нашата држава младите парови не живеат заедно пред да стапат во брак, па затоа кога ќе станат маж и жена за прв пат...
Вести Економија

Светска банка: Хрватска пред длабока рецесија

Слободен печат
Најновите податоци на Светска банка, по влошувањето на пандемијата со корона вирусот, укажуваат дека Хрватска е на пат кон длабока рецесија. Во извештајот се проценува...