ОВА ЌЕ БИДЕ ДОЛГ ЛЕТ: Непристоен патник и ги ставил голите стапала над главата, а на никој не му е јасна ЕДНА РАБОТА (ФОТО)

Една патничка со корисниците на Reddit сподели фотографија која покажува колку далеку човековата некултура може да оди. Таа објави слика од сопатник во авион кој своите голи стапала ги ставил на потпирачот од нејзиното седиште, а нејзиниот поглед говори се.

„Ова ќе биде долг лет“, напишала корисничната „ВудиСопрано” покрај фотографијата.

Going to be a long flight from Wellthatsucks

Постот веднаш се рашири на социјалните мрежи и доби илјадници коментари. Некои дури сметаа дека жената треба да му се спротивстави на непристојниот патник.

– Не сфаќам. Би станал во истиот момент кога некој би ги ставил така неговите нозе над мојата глава и би му кажал. Никогаш не треба да страдате во тишина, напиша еден коментатор.

Прочитајте и...  Проклетството на серијата која ја обожаваат милиони: „Glee“ ја следеја бројни скандали и трагедии, дури и обвинувања за педофилија!

Други сметале дека жената требала да ја повика стјуардесата, додека трети споделија слични искуства.

– Еден сопатник еднаш се соблече и ги смести стапалата меѓу седиштата, буткајќи го мојот лакт со своите неизмиени нозе. Побарав да ги тргне, но тој одби. По неколку молби, тој ги тргна нозете, но подоцна повторно ги врати. Бидејќи беше безобразен го почекав оброкот и со вилушката го боцкав секој пат кога ќе ги потпреше нозете, раскажа човек со слично искуство.

На многумина не им било јасно зошто таа воопшто го трпи тоа, зошто не реагира.

Однесувањето во авионите е предмет на дебата подолго време, а на интернет може да се затекнат секакви фотографии.

Прочитај повеќе

„Last Expedition“ со нова верзија на „Шефе“ – за XXI век (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Зошто Никола Тесла мислел дека броевите 3, 6 и 9 се клуч на вселената?

Слободен печат

Раперот Канје Вест тврди дека бил заболен од Ковид -19 и открива како се излечил!

Васко Спасоски

Најважна работа која би требало да ја направиме пред почетокот на вториот бран на коронавирусот

Слободен печат

Нема да ја препознаете: Погледнете како изгледала Цеца како матурантка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дневен хороскоп за 10 јули: Денот ви носи голема смиреност и многу убави искуства

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Виц на денот – Мујо и Хасо во Германија

Слободен печат

Шарлиз Терон со хеланки во кои нозете ќе ви изгледаат подолги и потенки! (ФОТО)

Слободен Печат

Докторка сподели одличен трик: Направете ја маската за лице уште поефикасна против коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен Печат

Фитнес моделот кој го „полуде“ Инстаграм со своите брзи и ефикасни вежби: Како на брз начин да се спремите за летото (ВИДЕО)

Слободен Печат

Откриена нова кралска тајна: Принцот Чарлс пред Дајана бил во врска со нејзината родена сестра!

Слободен Печат

Проклетството на серијата која ја обожаваат милиони: „Glee“ ја следеја бројни скандали и трагедии, дури и обвинувања за педофилија!

Слободен Печат