Tag : стапала

Магазин Магазин слајдер Сцена

Убавата Анџелина Џоли е вистински ангел во бел фустан, но валканите стапала ја расипаа целата слика (ФОТО)

Слободен печат
Холивудската ѕвезда Анџелина Џоли (45) важи за една од најубавите жени во светот и секогаш на собе носи совршена, а сепак едноставна комбинација. Но и...
Жена Магазин Магазин слајдер

Не ги избегнувајте сандалите – Средете ги стапалата во два едноставни чекори!

Слободен печат
Топла вода, турпија и хидратантна крема како задолжителен дел од негата...
Жена Магазин Магазин слајдер

Направете сами смеса која ќе ве ослободи од СУВИ И ИСПУКАНИ СТАПАЛА

Слободен печат
Кожата е сува, понекогаш ја менува бојата, а може да дојде и до пукање на кожата поради недостаток на хидратација и тоа може да биде...
Здравје Магазин

Топлите стапала го чуваат здравјето: Да ги разладите стaпалата е исто како да го разладите коренот на некоја билка, тоа ќе се одрази на целиот систем

слободен печат
Да ги разладите стaпалата е исто како да го разладите коренот на некоја билка, тоа ќе се одрази на целиот систем На средишниот дел од...
Здравје Магазин

Нешто расте, нешто се смалува: Промени што се случуваат со нашето тело со текот на годините

Слободен печат
Косата со текот на времето побелува и добиваме брчки, што е сосема нормално, но некои делови од телото целосно го менуваат обликот Носот станува поголем...
Забава Магазин

ОВА ЌЕ БИДЕ ДОЛГ ЛЕТ: Непристоен патник и ги ставил голите стапала над главата, а на никој не му е јасна ЕДНА РАБОТА (ФОТО)

Слободен печат
Една патничка со корисниците на Reddit сподели фотографија која покажува колку далеку човековата некултура може да оди. Таа објави слика од сопатник во авион кој...
Забава Магазин

Си нашла спонзор на Твитер: Тој ја финансира, а таа му праќа слики од стапалата!

Слободен печат
Ејми Вилијамс (21) е студентка од Глазгов која сосема случајно си нашла спонзор. На Твитер напишала дека нема доволно пари и дека ѝ е потребен...
Здравје Магазин Семејство

Русите секоја вечер под тушот го прават ова: Ако пробате, ќе зажалите, ако не пробате, пак ќе зажалите!

Слободен печат
Познатиот руски специјалист Сергеј Бубновски препорачува едноставен метод за зајакнување на имуниот систем – тапкање на стапалата во ладна вода. „Секоја вечер, кога ќе се...
Здравје Магазин

ВИ ОТЕКУВААТ СТАПАЛАТА? Постои една причина зошто тоа се случува

Слободен печат
Овој сериозен проблем погодува голем дел од светската популација...
Здравје Магазин

Пар решил да спие со КРОМИД во чорапи – Прво им било непријатно, а потоа доживеале ЧУДО

Слободен печат
Со кромид на стапалата можете да ги ублажите симптомите на настинка, грип, грозница. Не можете ништо да изгубите ако се одлучите да го проверите овој...