Охридскиот пливачки херој Марко најавува нов голем подвиг

За околу девет часа и покрај тоа што временските услови не му беа наклонети, на крајот ова младо момче направи херојски подвиг.

Најмладиот пливач кој ја препливал делницата, а овој голем резултат е толку голем доколку се има во предвид дека тој има доживеано инфаркт на коска на долните екстремитети.

Сега Марко има нова цел, официјално на празникот Голема Богородица на 28 август ќе плива од Охрид до Св. Наум, преку Струга назад до Охрид.

Специјално за овој настан се изработени маици во бела и црна боја за поддршка на лицата со ретки болести.

Прочитајте и...  Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Прочитај повеќе

Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Слободен печат

Васоски: Сакам да им ја честитам титулата на моите фудбалери, повеќе од заслужена

Слободен печат

Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

Слободен печат

Бордот на НБА одлучи: Сезоната продолжува во Орландо и тоа само со 22 екипи

Слободен печат

Трансфер бомба: Вернер наместо во Ливерпул оди во Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

МЗТ Скопје на чекор до АБА Лига: Приморска не доби лиценца во Словенија

Слободен печат

Паника во Барселона, до крајот на сезоната без Меси?

Слободен печат

Екстра засилување за Металург, хрватското легендарно крило Хорват доаѓа во Автокоманда

Слободен печат

Го смени името и ги запали социјалните мрежи , од Мекдоналд стана Бургер кинг

Слободен печат

„Комити“ реагираат: Овие момци заслужија титула

Слободен печат

Роналдо ги шокира докторите на Јувентус, се врати посилен од карантинот

Слободен печат