Tag : св. наум

Хроника

Автомобил излета од патот Охрид-Св.Наум, повредени две лица

Горан Наумовски
На регионалниот пат Охрид – Свети Наум Г.Џ.(39) од Охрид, вчера попладне управувајќи „рено лагуна“, со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал...
Останатo Спорт

Охридскиот пливачки херој Марко најавува нов голем подвиг

Слободен печат
За околу девет часа и покрај тоа што временските услови не му беа наклонети, на крајот ова младо момче направи херојски подвиг. Најмладиот пливач кој...