Автомобил излета од патот Охрид-Св.Наум, повредени две лица

.

На регионалниот пат Охрид – Свети Наум Г.Џ.(39) од Охрид, вчера попладне управувајќи „рено лагуна“, со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

Во незгодата возачот се здобил со тешки повреди, а повредена била и сопатничката М.Џ.(32) од Охрид. Двајцата повредени биле пренесени во болницата „Свети Еразмо“, информираат од МВР.

Прочитајте и...  Жител на Горно Коњаре осомничен за обид за убиство и за напад врз полициски службеници

Прочитај повеќе

Жител на Горно Коњаре осомничен за обид за убиство и за напад врз полициски службеници

Слободен печат

Триесетдневен притвор доби жител на Пирок кој синоќа повреди полицаец

Слободен печат

Во простории на старо училиште силувано дете, ОЈО Гостивар бара притвор за сторителот

Слободен печат

Жител на тетовски Пирок повредил полицаец

Почина четиримесечно бебе во Кочани

Слободен печат

Побарана казна од 1000 евра за непочитување на полицискиот час во Гевгелија​

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Маж се удави во Бањанска река

Горан Наумовски

Скопјанец повреден во сообраќајка кај Гевгелија

Пожар во куќа во Кавадарци

Велешанец (40) пронајден мртов во својот дом

Слободен печат

Тепачка меѓу затвореници во кумановскиот затвор, едниот заврши во болница

Слободен печат

Парични казни за 20 обвинети од Прилеп