12 C
Скопје

Tag : автомобил

Вести Македонија Слајдер

За малолетникот кој со БМВ го згази познатиот хирург доктор Ѓорѓи Јота побаран е куќен притвор и одземање на пасошот

Слободен печат
Јавен обвинител од ОЈО Скопје до судијата за деца при Основниот кривичен суд Скопје поднесе барање за поведување подготвителна постапка спрема дете во ризик постаро...
Вести Слајдер Хроника

Пријава до СВР Скопје: Запален автомобил на Агенцијата за примена на јазиците во Визбегово

Слободен печат
Утрово било пријавено дека возило од марката „мерцедес” во сопственост на Агенцијата за примена на јазиците е запалено во скопското село Визбегово. Од Министерството за...
Вести Македонија

РСБСП: Техничка проверка на возилото пред патување во зимски услови

Слободен печат
Со оглед на фактот дека временските услови во зима значително влијаат на безбедноста на патниот сообраќај, особено важно е возилото да биде технички исправно. Затоа,...
Вести Македонија Слајдер

На необезбеден премин на пруга кај селото Горни Подлог: Воз од Скопје за Кочани вечерва удри во автомобил

Слободен печат
Патнички воз на релација Скопје – Кочани вечерва околу 19 часот удрил во патничко возило на железничкиот премин кај кочанското село Горни Подлог. Според првичните...
Вести Скопје

Скопјанец осомничен за кражба на незаклучен автомобил

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против едно лице за кривично дело – Кражба од член 235 став 1 од Кривичниот законик. Осомничениот, на 9...
Вести Хроника

Запален автомобил во Сарај

Слободен печат
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице поради основано сомневање дека сторил кривично дело –  Тешки...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Ќе ви застане здивот: Погледнете каков автомобил вози Џастин Бибер

Слободен печат
Популарниот пејач Џастин Бибер никогаш не криел дека ужива во славата и луксузот што ги стекнал самиот со личен труд. Бидејќи обожава автомобили, Бибер овој...
Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Рачно паркирање на Југо: Колку сила ви е потребнa за да паркирате туѓ автомобил?

Слободен печат
Колку сила (во буквална смисла) ви е потребнa за да препаркирате туѓ автомобил… Да пронајдете слободно место за паркирање често е вистинска мака. Па така...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Дара Бубамара дивее по пат со три деца во автомобил и се снима! Пејачката вози 150 километри на час

Кристина Апостолова
Пејачката Дара Бубамара често е мета на коментари поради своето арогантно однесување, а овој пат видеото што го објави на кое се гледа како со...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Ги разбудила силна бучава среде ноќ, а откако ги погледнале снимките од безбедносните камери се шокирале!

Слободен печат
Канадското семејство слушнало силна бучава што доаѓала од улицата во нивното маало среде ноќ. Бидејќи семејството живее во тивка населба, тие не знаеле што се...