Официјално: Илиев на позајмица во полската Јагелонија

Првиот дел од натпреварувачката сезона Дејан Илиев, членот на Арсенал го помина во редовите на словачкиот клуб Серед како позајмица.

Како што и претходно се најавуваше, тоа претходно и се оствари, македонскиот репрезентативен голман ја продолжува кариерата во Полска.

Првиот дел од сезоната Дејан Илиев, членот на Арсенал го помина во редовите на словачкиот клуб Серед како позајмица. Вториот дел од сезоната исто така ќе го игра како позајмен, но во полската екипа на Јегелонија Бјалисток.

24-годишниот струмички чувар на мрежата ја започна младинската кариера во Беласица, а од 2012. година е играч на лондонскиот премиерлигаш Арсенал.

Во Серед имаше вкупно 18 настапи, сеуште го чека деби настапот за сениорската репрезентација.

Јагелонија настапува во најсилнатата полска фудбалска лига и моментно после 20. одиграни кола е на деветтото место со 29 бодови.

Прочитајте и...  СЕХА лигата со 10 екипи, Еурофарм Пелистер во група со Загреб, Веспрем..!

Прочитај повеќе

СЕХА лигата со 10 екипи, Еурофарм Пелистер во група со Загреб, Веспрем..!

Слободен печат

ЛШ: И унгарскиот Сегед со навивачи ќе го пречека Вардар 1961

Слободен печат

Пакјао го потврди боксерскиот меч против Мекгрегор

Слободен печат

Играч на ФМП негативен на ковид-19, откажан мечот со МЗТ Скопје Аеродром 2!

Слободен печат

Марка: Барселона одби 150 милиони евра за Ансу Фати!

Слободен печат

Лут и фрустриран: Вердаско дисквалификуван од „Ролан Гарос“!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мајами не ја искористи првата „меч топка“ против Бостон (ВИДЕО)

Слободен печат

Пет минути гледаа ВАР и направија грешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Навивачката група „Чкембари“ слави 35 години постоење! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот ја освои и Севиља, Димитријевиќ и Хувентуд на врвот во Шпанија

Слободен печат

Надал загрижен пред „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ е во право!

Слободен печат

Хамилтон в недела се израмнува со рекордот на Шумахер!?

Слободен печат