25.8 C
Скопје

Tag : позајмица

Спорт Фудбал

Шкупи се засили со поранешниот вардарец, Али Адем

Слободен печат
Екипата на Шкупи денеска го промовираше поранешниот фудбалер на Вардар, Али Адем, кој на Чаир доаѓа на позајмица од Арис. Али Адем веќе им се...
Спорт Фудбал

Кабак на позајмица во Ливерпул, Мустафи го напушти Арсенал

Слободен печат
Ливерпул го промовираше Озан Кабак кој доаѓа од Шалке како позајмица до крајот на сезоната.. Овој 20-годишен турски дефанзивец ги комплетираше лекарските прегледи во Германија...
Спорт Фудбал

Заврши позајмицата на Игало во Манчестер јунајтед

Слободен печат
Одион Игало се врати во Шангај Гринленд Шенхуа откако заврши неговата позајмица во Манчестер јунајтед. Нигерискиот интернационалец дојде како позајмен во јануари 2020 година, двапати...
Спорт Фудбал

Официјално: Одегард од Реал на позајмица во Арсенал

Слободен печат
Како што и се најавуваше, тоа денеска доби потврди, Мартин Одегард (22) ќе игра на позајмица во редовите на Арсенал. Норвешкиот интернационалец кој е член...
Спорт Фудбал

Интерес од Олимпијакос, Спортинг ја одреди цената за Ристовски

Слободен печат
Овој период се шпекулира околу иднината на македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски кој уште од претходно е познато дека грчкиот гигант Олимпијакос ја следи ситуацијата со...
Спорт Фудбал

Јовиќ од Реал Мадрид на позајмица во Ајнтрахт Франкфурт

Слободен печат
Сега веќе е и официјално, српскиот напаѓач одлучи до крајот на сезоната да ги брани боите на бундеслигашката екипа. А токму од Ајнтрахт Франкфурт во...
Спорт Фудбал

ФОТО: Јовиќ пристигна во Франкфурт, а Зидан нема поим за тоа!

Слободен печат
Лука Јовиќ се врати во Франкфурт каде до крајот на сезоната ќе игра како позајмен играч од Реал Мадрид. Српскиот интернационалец не се снајде најдобро...
Спорт Фудбал

Не е во плановите на Конте, Наинголан оди на позајмица!

Слободен печат
Според италијанските медиуми Раџа Наинголан од Интер оваа зима ќе се пресели во редовите на Каљари. Иако се поврзуваше со трансфер во турската лига, „неро-аѕурите“...
Спорт Фудбал

Нема настап сезонава, Озил на позајмица во Италија!?

Слободен печат
Членот на Арсенал, Месут Озил (32) наводно бил понуден на италијанскиот шампион предводен од тренерот Андреа Пирло. „Отпишаниот“ играч на лондонскиот клуб не игра веќе...
Спорт Фудбал

Македонскиот голман Илиев на позајмица во Шрусбери таун (ФОТО)

Слободен печат
Нашиот репрезентативен чувар на мрежата пронајде нов клуб во неговата кариера, поточно ќе ги брани боите на Шрусбери таун. Оваа екипа настапува во првата англиска...