• позајмица

ВИДЕО: И официјално, Ромелу Лукаку се врати во Интер

Ромелу Лукаку повторно ќе биде во дресот на Интер после една година помината во редовите на Челси. Лукаку се враќа во клубот каде го играше најдобриот фудбал во кариерата, имаше најдобри бројки и освои шампионска титула. Белгиецот не ја криеше желбата да се врати во Милано уште во текот на минатата сезона, во текот на …

ВИДЕО: И официјално, Ромелу Лукаку се врати во Интер Read More »