• Арсенал

Спектакл за крај во Премиер лигата, Сити во пол-позиција пред Ливерпул во трката за титулата

Денеска  во последното коло од Премиер лигата ќе падне одлуката која екипа ќе го крене шампионскиот пехар, но и кои тимови ќе бидат патниците во европските купови, како и кои екипи ќе испаднат од најквалитетната англиска лига. Сите натпревари ќе се играат од 17 часот, а главното прашање кое фудбалската јавност веќе извесно време го …

Спектакл за крај во Премиер лигата, Сити во пол-позиција пред Ливерпул во трката за титулата Read More »