Tag : Арсенал

Спорт Фудбал

Арсенал му се одмазди на Ливерпул, преку пеналите го елиминира од Лига Купот

Слободен печат
Фудбалерите на Арсенал го победија Ливерпул по подобро изведување на пенали и се пласираа во четвртфиналето на Лига Купот. Натпреварот во регуларниот дел заврши без...
Спорт Фудбал

Ливерпул со пресврт го совлада Арсенал, Жота дебитираше со гол

Слободен печат
За англискиот шампион ова е трета победа во третиот натпревар оваа сезона, а до тиумфот стигна по пресврт бидејќи „топчиите“ први ја начнаа мрежата. Стрелец...
Спорт Фудбал

Обамејанг откри зашто ја одби Барселона и остана во Арсенал

Слободен печат
Речиси сите најголеми фудбалски екипи летово се обидоа да дојдат до неговиот потпис, а меѓу нив најупорна беше Барселона која остана без главен напаѓач по...
Спорт Фудбал

Дали Озил веќе го одигра последниот меч за Арсенал!?

Слободен печат
Денеска менаџерот на Арсенал, Микел Артета истакна дека ќе му биде тешко на германскиот интернационалец да се врати во екипата. Месут Озул не беше во...
Спорт Фудбал

Астон Вила плати 20 милиони фунти за резервниот голман на Арсенал

Слободен печат
Астон Вила го финализираше трансферот на аргентинскиот голман – Емилијано Мартинез, досегашниот член на Арсенал. Тој вкупно 10 години го носеше дресот на „топчиите“, а...
Спорт Фудбал

Обамејанг верен на Арсенал, сака да стане легенда на „топчиите“

Слободен печат
Обамејанг во Арсенал пристигна пред нешто повеќе од две и пол години од Борусија Дортмунд, а денеска на радост на навивачите на „топчиите“ конечно стави...
Спорт Фудбал

Одличен старт на Арсенал, Вилијан и Габриел за „самба“ во Лондон! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во Лондон на стадионот „Крејвен Котеџ“ официјално започна 29 сезона во Премиер лигата, на првиот натпревар Арсенал како гостин убедливо славеше со 0:3 над Фулам....
Спорт Фудбал

Санчез: Сакав да го напуштам Јунајтед по првиот тренинг!

Слободен печат
Играчот на Интер се сети на престојот во Манчестер јунајтед и откри дека не бил особено среќен на „Олд Трафорд”. Напаѓачот Алексис Санчез потпиша со...
Спорт Фудбал

Се зголемува бројот на Бразилци во Арсенал, третиот доаѓа од Лил

Слободен печат
Екипата на Арсенал денеска го официјализираше трансферот на Габриел кој доаѓа од францускиот Лил и тоа во трансфер вреден 28 милиони евра. Габриел потпиша петгодишен...
Спорт Фудбал

Најдобро претставување досега: Голем навивач на Арсенал потпиша за Тотенхем по што мораше да ги избрише сите пораки на Твитер (ВИДЕО)

Слободен печат
Мет Доерти е нов фудбалер Тотенхем откако неговиот сега веќе поранешен тим Вулверхемптон ја прифати понудата тешка 15 милиони фунти (16.8 милиони евра). Доерти во...