Tag : Дејан Илиев

Спорт Фудбал

Астон Вила плати 20 милиони фунти за резервниот голман на Арсенал

Слободен печат
Астон Вила го финализираше трансферот на аргентинскиот голман – Емилијано Мартинез, досегашниот член на Арсенал. Тој вкупно 10 години го носеше дресот на „топчиите“, а...
Спорт Фудбал

Илиев: Повредата е санирана, верувам дека доаѓа правиот момент за мене!

„Слободен печат“ дознава дека повредата на македонскиот репрезентативен голман е веќе минато.. Дејан Илиев поради повреда на мускулот сезонава (2019/20) одигра само четири натпревари за...
Спорт Фудбал

Официјално: Илиев на позајмица во полската Јагелонија

Слободен печат
Како што и претходно се најавуваше, тоа претходно и се оствари, македонскиот репрезентативен голман ја продолжува кариерата во Полска. Првиот дел од сезоната Дејан Илиев,...
Спорт Фудбал

Дејан Илиев ја продолжува кариерата во Полска!? (ФОТО)

Слободен печат
Полските и британските медиуми информираат дека чуварот на мрежата Дејан Илиев (24) ќе ја продолжи кариерата во екипата на Јагелонија Бјалисток. Овој клуб настапува во...
Спорт Фудбал

Македонскиот голман Илиев се врати во Арсенал (ФОТО)

Слободен печат
Минатото лето Дејан Илиев беше позајмен од Арсенал во тимот на Серед на нашиот тренер Славчо Војнески. Војнески ја напушти клупата после серијата негативни резултати,...
Спорт Фудбал

Проблеми за селекторот: Без Пандев против Израел!?

Слободен печат
Поради хематом капитенот на националната А репрезентацијата, Горан Пандев би можел да го пропушти наредниот евро квалификациски натпревар в четврток, а се следи и ситуацијата...
Спорт Фудбал

Бугарски гигант во трката за Дени Илиев

Слободен печат
Уште од претходно се шпекулира заминување на Илиев од тимот на Емери, а и како што самиот чувар на мрежата изјави потребна му е поголема...
Спорт Фудбал

БАКУ, ДОАЃАМЕ: Илиев со Арсенал по титула во Лига Европа!

Коминовски Фидан
В среда на 29 мај на Олимпискиот стадион во Баку ќе се води борба за титулата во Лига Европа меѓу премиерлигашките екипи на Арсенал и...
Спорт Фудбал

Дени Илиев е подготвен да го напушти Арсенал

Менаџерот на „топчиите“ Унаи Емери како прва опција на располагање Бернд Лено, а според „Билд“ интерес е покажан за младиот германски репрезентативец, Маркус Шуберт кој...