7 C
Скопје

Официјално: Димитриоски не е повеќе тренер на Металург

Металург забележа изненадувачки пораз во првото коло на плејоф-фазата во македонската Суперлига откако денеска загуби од Пролет.

Ваквиот резултат стана причина веднаш по натпреварот да биде разрешен досегашниот тренер на тимот од Автокоманда, Оливер Димитриоски.

– Поради слабото и безидејно издание на нашиот тим во неколку последователни натпревари и слабите резултати, Управата на клубот му се заблагодари на соработката на тренерот Оливер Димитриоски.

Во следните неколку дена ќе се донесе одлука кој ќе го води тимот во плејоф-натпреварите на македонската Суперлига – стои во решението на управата на РК Металург.

Во следното коло од шампионатот Металург ќе гостува кај екипата на Струга која денеска загуби од Еурофарм Пелистер.

Пролет непријатно го изненади Металург во ракометниот плеј-оф

Прочитајте и...  Вардар 1961 успешен на патот до одбрана на шампионскиот трофеј

Поврзани вести

Гвардиола се израмни со Мурињо, Сити прв фаворит за титулата во ЛШ!

Слободен печат

ВИДЕО: „Ауфидерзен“ и за Дортмунд, Реал закажа полуфинале со Челси!

Слободен печат

Димитриевски во врвна форма, прв стрелец против Адемар Леон

Слободен печат

ВИДЕО: Нападнат автобусот на Реал Мадрид на патот кон „Енфилд“!

Слободен печат

Адеми не е сериозно повреден, ќе игра против Виљареал

Слободен печат

Романска лекција за македонските футсалци во Темишвар

Слободен печат

Остави Коментар