10 C
Скопје

Tag : РК Металург

Ракомет Спорт

Убедлив пораз на Металург на гостувањето во Австрија

Слободен печат
Ракометарите на Металург се поразени на гостувањето кај Фиверс со 45:30 во рамки на натпревар во Лигата на Европа. Дилемите околу победникот беа решени уште...
Ракомет Спорт

РК Металург: Треба сите клубови да ѝ помогнат на македонската репрезентација

Слободен печат
Ракометниот клуб Металург денеска официјално информира дека спогодбено се раздели со двајца интернационалци, Никола Потиќ и Маријан Мариќ. И двајцата ракометари беа надвор од квотата...
Ракомет Спорт

Раскинат договорот со Канкараш, Металург наскоро со нов бек

Слободен печат
Металург и црногорскиот пикер Бранко Канкараш спогодбено го раскинаа договорот, со што му се даде можност на овој играч да замине во клуб заинтересиран за...
Ракомет Спорт

Позитивни на коронавирус во РК Металург, одложени мечевите со рускиот Чеховски!

Слободен печат
Тимот од Автокоманда повторно ќе биде во карантин од две недели поради позитивни случаи на ковид-19. Ракометниот клуб на Металург нема да ги одигра дуелите...
Ракомет Спорт

Еден позитивен случај на ковид-19 во ракометниот клуб Металург!

Слободен печат
Како што официјално информираат денеска од клубот рано наутро Металург замина за Шпанија каде што ќе го има новиот ракометен предизвик на меѓународната сцена. Вчерашните...
Ракомет Спорт

Ракометарите на Металург со автобус ќе патуваат за Шпанија

Слободен печат
Лошите авио-конекции и неможноста на екипата комплетна да патува во еден авион за Шпанија ги сменија плановите на Металург. Металург самиот, но и со помош...
Ракомет Спорт

Финансиите не беа единствена причина за заминувањето на Кастратовиќ

Слободен печат
Зоран Кастратовиќ и Металург утрината изненадувачки ја прекинаа соработката. Сега веќе поранешниот тренер одлучи да си замине од тимот од Автокоманда поради неисплатени финански долгувања...
Ракомет Спорт

Металург и Кастратовиќ изненадувачки се разделија

Слободен печат
Зоран Кастратовиќ од денеска повеќе не е тренер на екипата на Металург, откако и двете страни се одлучија за спогодбен раскин на договорот. Кастратовиќ на...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Фантастичното лево крило на Металург во Топ 5 голови на Лига Европа!

Слободен печат
Еден од седмерците што ги изведе ракометарот на Металург, Милан Поповиќ влезе во петорката најубави голови на првото коло на Лига Европа. Извонредното лево црногорско...
Ракомет Спорт

Македонскиот репрезентативец Серафимов позитивен на ковид-19!

Слободен печат
Денеска преку социјалните мрежи ракометарот на тимот од Автокоманда и воедно играч на најдобрата македонска репрезентација се огласи десниот бек Мартин Серафимов кој информираше дека...