• РК Металург

Браќата Њокас од Металург се селат во Вардар

Француските ракометари Кевин и Оливие Њокас кои дојдоа во Металург како големи засилувања за тимот од Автокоманда, во следната сезона ќе настапуваат во македонскиот шампионат, но во друг дрес. Искусните ракометари како што стојат работите ќе во новата сезона ќе настапуваат за актуелниот шампион Вардар кој веќе ја поднел потребната документација во РФМ за да …

Браќата Њокас од Металург се селат во Вардар Read More »