Пролет непријатно го изненади Металург во ракометниот плеј-оф

Тинекс Пролет во голем стил го стартуваше настапот во ракометниот плејоф на Македонија откако во рамките од првото коло го совлада Металург со 29:26. Домашните ракометари за ривал го имаа повеќекратниот првак на Македонија, но тоа им послужи како мотивација да одиграат беспрекорен натпревар, целосно да го контролираат резултатот од … Продолжи со читање Пролет непријатно го изненади Металург во ракометниот плеј-оф