Тренер Archives - Слободен печат

Tag : Тренер

Спорт Фудбал

Сетиен: Вчера шетав покрај кравите во селото, а денеска сум тренер на Барса!

Слободен печат
Новиот тренер на Барселона Кике Сетиен призна дека не очекуваше буквално „преку ноќ“ ќе седне на клупата на каталонскиот гигант. Тој во понеделникот беше именуван...
Спорт Фудбал

Сетиен избран да го замени Валверде во Барселона!

Слободен печат
Во наредниот период ќе се дознаат и деталите околу договорот на Сетиен на клупата на Каталонците, но не се очекуваат никакви проблеми и агентот на...
Спорт Фудбал

„Мундо“: Алегри ќе биде новиот тренер на Барселона!? (ФОТО)

Слободен печат
Овие денови актуелна е темата околу тоа која ќе биде замената за Валверде наредното лето на клупата на каталонскиот гигант, а се шпекулираат неколку имиња....
Спорт Фудбал

Валверде пред отказ, а Луис Суарез е во негова одбрана!

Слободен печат
Првиот човек на Барса, Бартомеу веќе одлучи кој е вистинскиот кандидат да го замени Ернесто Валверде како шеф на тимот. Претседателот на каталонскиот фудбалски гигант...
Ракомет Спорт

Жељко Бабиќ на клупата на РК Еурофарм Пелистер

Слободен печат
Ракометниот клуб на Еурофарм Пелистер ја информира јавноста дека нов тренер е Жељко Бабиќ, поранешен селектор на хрватската ракометна репрезентација. На клупски план 47-годишниот стратег...
Ракомет Спорт

Дамата која ги сруши стереотипите : Зошто да нема жени тренери во машкиот ракомет

Зоран Спасоски
Најубавата ракометна бајка во Македонија но и во Европа сигурно беше походот на Вардар во освојувањето на ракометниот Мон Блан. Растргнати помеѓу финансиските проблеми со...
Спорт Фудбал

Бартомеу и Абидал имаат фаворит за нов тренер на Барса!

Слободен печат
Валверде минатото лето беше на голем „удар“ на критики после шокантната елиминација на Барса во полуфиналето на Лигата на шампионите од Ливерпул. Многумина тогаш беа...
Спорт Фудбал

Станковиќ: Многу научив од Мурињо, Манчини, Михајловиќ..!

Слободен печат
Денеска фудбалскиот клуб на Црвена звезда го промовираше својот нов тренер, Дејан Станковиќ кој потпиша договор на две и пол години. – Многу научив од...
Спорт Фудбал

Винченцо Монтела ја напушти Фиорентина

Слободен печат
„Виолетовите“ денеска соопштија дека Винченцо Монтела не е повеќе тренер на клубот, а новиот пораз дома убедлив од Рома (1:4) е една од причините за...
Спорт Фудбал

ГОЛЕМ БОРЕЦ И ШАМПИОН: Миха со најголемото признание кое можеше да го добие!

Слободен печат
Тренерот на Болоња вечерва рече во Белград дека наградата од Фудбалската федерација на Србија (ФСС) за најдобар тренер му е најголемо признание кое можел да...