• Тренер

Горан Кузманоски е нов тренер на РК Бутел Скопје

Поранешниот македонски репрезентативец Горан Кузманоски официјално е новиот тренер на ракометниот клуб Бутел Скопје со кој потпиша договор на две сезони. Како професионален ракометар настапуваше во Македонија, Италија, Шпанија, Шведска, Португалија и Романија. Тренерската кариера започна да ја гради во Романија, а во Македонија ги водеше екипите на Прилеп и Скопје. – Бутел е екипа …

Горан Кузманоски е нов тренер на РК Бутел Скопје Read More »