20 C
Скопје

Tag : Оливер Димитриоски

Ракомет Спорт

Владимир Глигоров ќе ја води екипата на Металург

Слободен печат
После заминувањето на Оливер Димитриоски поради лошите игри, РК Металург веднаш најде нов тренер, станува збор за поранешниот селектор на женската сениорска репрезентација, Владимир Глигоров....
Ракомет Спорт

Официјално: Димитриоски не е повеќе тренер на Металург

Слободен печат
Металург забележа изненадувачки пораз во првото коло на плејоф-фазата во македонската Суперлига откако денеска загуби од Пролет. Ваквиот резултат стана причина веднаш по натпреварот да...
Ракомет Спорт

Дупјачанец: Жалам што не победивме, заморот во овој момент е оправдан!

Слободен печат
Металург го заврши настапот во Лига Европа со реми на денешниот натпревар во Скопје против Адемар Леон (27:27). „Сино-белите“ од Автокоманда имаа добра шанса да...
Ракомет Спорт

Ѓорѓески: Недостасуваат играчи, лоша одбрана, примивме многу голови!

Слободен печат
Металург претрпе уште еден пораз во Европската лига, по вторпат подобар беше рускиот Чеховски Медведи. Противникот денеска во СЦ „Борис Трајковски“ славаше со конечен резултат...
Ракомет Спорт

Димитриоски: Горд сум на играчите, си го одржаа ветувањето

Слободен печат
Ракометарите на Металург во третиот натпревар во Лигата на Европа го освоија првиот бод, вечерва одиграа 33:33 против Фиверс. Тренерот Оливер Димитриоски е задоволен од...