Новинар се јави во живо од својот дом, а камерата улови дека тој не носи панталони (ВИДЕО)

принтскрин

За време на работењето од дома сите малку се опуштија, па не е реткост да се види дека некои луѓе работат во пижами или дури и во долна облека, а на репортерот на „ABC“ Вил Рив лежерноста малку му се одби од главата.

Имено, во текот на јавувањето во живо во емисијата „Good Morning America“ од својата дневна соба, Вил облекол кошула и сако, но не и панталони, веројатно надевајќи се дека камерата го снима само до половина.

Надежта го изневери па колегите во студиото и голем број на гледачи во светот имаа прилика да видат како Вил известува по долна облека.

На видеото на крајот се гледа и како водителката едвај се воздржува да не се насмее додека разговара со него.

Видео на денот