Tag : живо

Магазин Магазин слајдер Сцена

Пејач го прекинал настапот во живо за да го спаси животот на обожавателка која сакала да се самоубие

Слободен печат
Пејачот Мат Гос, кој во осумдесетите беше голема ѕвезда како фронтмен на бендот „Bros“, откри дека во текот на настапот во живо преку социјалните мрежи...
Забава Магазин Магазин слајдер

Новинар се јави во живо од својот дом, а камерата улови дека тој не носи панталони (ВИДЕО)

Слободен печат
За време на работењето од дома сите малку се опуштија, па не е реткост да се види дека некои луѓе работат во пижами или дури...
Забава Магазин Магазин слајдер

Водителката правешe „лајв“ од тоалетот, а нејзиниот партнер се појави ГОЛ во кадар! (ФОТО)

Васко Спасоски
Британската тв-личност и експерт за модни трансформации Трини Вудал (56) снимала видео во живо додека нејзиниот партнер случајно влегол во кадарот, меѓутоа гол. Нејзиниот партнер,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Брена се вклучи во живо од луксузната вила, вниманието на фановите го привлече еден детаљ зад неа (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Лепа Брена се вклучи во пренос во живо од својата луксузна вила, а некои нејзини фанови забележаа детаљ зад неа кој таа случајно го покажа....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ги нарекуваа „недопирливи”, беа најпопуларен пар, а потоа актерот ја остави во емисија во живо

Слободен печат
Мет Дејмон во деведесетите беше во врска со својата колешка Мини Драјвер, а потоа раскина со неа на неславен начин… Згодниот холивудскиот актер Мет Дејмон...
Забава Магазин

„Добро утро, имаме проблем“: Свиња брка грчки новинар во вклучување во живо (ВИДЕО)

Слободен печат
Дека новинарството е една од најстресните професии покажува и ова видео кое ќе го видите подолу. Грчки новинар се обидел да се вклучи во живо...
Забава Магазин

Лудост или професионалност: Новинар известува за поплавите во вода до гуша (ВИДЕО)

Слободен печат
Пакистанскиот репортер се прослави „преку ноќ“ откако видео снимката од неговото известување стана популарна на социјалните мрежи. Новинарот на G-TV Азадар Хусеин се вклучил директно...