• живо

Евровизија сепак со публика: 3.500 лица со негативен ковид тест ќе можат да присуствуваат во живо

Со почитување на епидемиолошките мерки и со негативен тест на Ковид-19, на 3500 лица ќе им биде дозволено да присуствуваат на овогодинешното издание на Евросонг во холандскиот град Ротердам во мај. Како што наведува „Ројтерс“ овој настан ќе биде дел од групата настани и манифестации кои во Холандија се одржуваат под називот „филдлаб“, а во …

Евровизија сепак со публика: 3.500 лица со негативен ковид тест ќе можат да присуствуваат во живо Read More »