Tag : новинар

Вести Ви Препорачуваме Свет

Тестот бил негативен – починала по четири дена: Самохрана мајка најмладата жртва во Русија

Слободен печат
Анастасија Петрова (36) е најмладата жртва од корона вирусот во Русија. Петрова била самохрана мајка, а работела како уредник на економски магазин. Таа починала на...
Вести Економија Слајдер

Зиков: Вториот сет на мерки би требало во голема мера да ги ублажи ударите од здравствената кризата

Слободен печат
-Мерките кои вчера ги донесе Владата во себе проектираат краткорочност на кризата и така и треба да се гледаат. Доколку ги гледаме мерките особено во...
Вести Економија Слајдер

Теменугов: Кризава ќе треба сите сериозно да ја платиме и плаќањето треба да почне од најбогатите

Слободен печат
Носењето на вториот сет на економските мерки на владата – што е она што ќе остане на товар на државата? За некои лоши, за некои...
Вести Свет Слајдер

Борис Камчев директно од САД: Демократите бараат бесплатно лекување на сите лица, се води политичка битка со републиканците

Слободен печат
Драматично се смени реториката на Републиканците во Америка во однос на корона-вирусот. Ако претходно Доналд Трам тврдеше дека станува збор за фама на Демократите, сега...
Вести Свет

Во Алжир уапсен познат новинар за „кршење на интегритетот и територијата на државата“

Слободен печат
Алжирската полиција го уапси познатиот новинар Калид Драрени, планирајќи да го обвини за „кршење на интегритетот на територијата на државата“, објави организацијата за заштита на...
Вести Македонија Слајдер

Јованоски: Не разбираме зошто во овој период ги има иселениците во Тетово, кои обично доаѓаат за Нова година и лето

Слободен печат
Новинарот Зоран Јованоски во „Утринки брифинг“ на „Слободна ТВ“ зборуваше за ситуацијата во Тетово и за тоа колку граѓаните се придржуваат до мерките и препораките...
Вести Регион

Филипов: Докторите поднесуваат оставки, двајца регистрирани Македонци на излегување од Бугарија имале симптоми на коронавирус

Слободен печат
Во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ телефонско јавување имаше бугарскиот новинар Костадин Филипов. -Во Бугарија живееме во услови на вонредна состојба. Секое сабајле, во 8...
Вести Свет

ОБСЕ ја поздрави одлуката на властите во Азербејџан да го ослободат новинарот Мухтарли

Слободен печат
Претставникот на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ), Харлем Дезит ја поздрави одлуката на азербејџанските власти да го ослободат независниот новинар Авган Мухтарли,...
Спорт Фудбал

Новинар го теши Мурињо по елиминацијата (ВИДЕО)

Слободен печат
Тотенхем го заврши настапот во Лигата на шампионите по поразот од Лајпциг и во вториот натпревар и тоа со 3:0, со што проблемите на менаџерот...
Спорт Фудбал

Клоп доби прашање околу коронавирусот, па му одржа лекција на новинарот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Менаџерот на Ливерпул не е загрижен и покрај многубројните патувања, тој одржа прес конференција пред реванш натпреварот од Лигата на шампионите против Атлетико Мадрид. Да...